Wyjazd na święta – tak czy nie?

Mówi się, że wszystko ma swoje wady i zalety. Każda podjęta decyzja niesie za sobą jakieś konsekwencje. Tak samo jest ze świątecznymi wyjazdami do opieki nad osobą starszą. Świąteczne wyjazdy kuszą możliwościami zarobienia więcej, jednocześnie wiążą się z rozłąką z najbliższymi w tym szczególnym czasie. Jechać czy nie jechać? – oto jest pytanie!

Świąteczny wyjazd – dla kogo tak?

Świąteczny wyjazd może okazać się bardzo trudny, albo bardzo atrakcyjny. Wszystko zależy od tego, w jakim miejscu w życiu jesteśmy. Kto powinien rozważyć pracę w święta?

Osoby, które bardzo potrzebują podreperować budżet
Bez względu na to, jak bardzo kochamy święta i bliskich, wszyscy musimy płacić rachunki, a świąteczne wyjazdy są bardzo często lepie płatne. Premia za pracę w święta może wynieść nawet kilkaset euro, jeśli więc należysz do osób, które bardzo potrzebują zastrzyku gotówki, świąteczny wyjazd to dobry pomysł.

Osoby niewierzące lub takie, które nie obchodzą świąt
Boże Narodzenie to dla Ciebie po prostu długi weekend? Magia świąt zupełnie na Ciebie nie działa? Jesteś ateistą lub obchodzisz ważne dla Ciebie święta w innym terminie? Świetnie! W takim razie świąteczne wyjazdy są właśnie dla Ciebie. Wykorzystasz wolny czas i zgarniesz świąteczną premię.

Altruiści, dla których praca to misja
Wizja samotnego starszego człowieka sprawia, że masz łzy w oczach? Lubisz pomagać innym, a praca opiekunki jest dla Ciebie jak misja? Rozważ świąteczny wyjazd. W tym szczególnym czasie osoby starsze czują się samotne i opuszczone, opiekunka, która traktuje pracę jak misję to anioł, który może sprawić, że to będą najlepsze święta w ich życiu. Jeśli właśnie tak traktujesz swoją pracę, szukaj zlecenia i pakuj walizkę.

Osoby, które w święta i tak czułyby się samotne
Nie masz bliskiej rodziny i przyjaciół? A może z ludźmi, z którymi mieszkasz nic tak naprawdę Cię nie łączy? Wizja dzielenia się opłatkiem z mężem, który od lat jest obcym człowiekiem przyprawia Cię o mdłości? Świąteczny wyjazd może być rodzajem ucieczki i wszystkim może wyjść na dobre. Ominie Cię przygotowywanie świąt i udawanie, że wszystko jest w porządku.

Świąteczny wyjazd – dla kogo nie?

Nasza osobowość i sytuacja, w której się znajdujemy mogą sprawiać, że świąteczny wyjazd wcale nie będzie dobrym pomysłem. Kto nie powinien decydować się na pracę w święta?

Osoby, dla których rodzina jest najważniejsza
Są osoby, które z bliskimi łączy tak silna więź, że w ogóle nie wyobrażają sobie rozstania w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli czujesz, że rozłąka w tym magicznym czasie byłaby dla Ciebie nie do zniesienia, zostań na święta w domu.

Osoby, dla których świąteczne premia nie ma znaczenia
Praca opiekunki jest dla Ciebie dodatkowym zastrzykiem gotówki, bez którego możesz się obejść? Świąteczna premia nie robi na Tobie wrażenia? Finansowe bonusy są jedną z największych zalet świątecznych wyjazdów, ale jeśli nie mają dla Ciebie dużego znaczenia, możesz rozważyć wyjazd w innym terminie.

Trudna decyzja?
Jeśli po przeczytaniu naszego tekstu nadal masz wątpliwości czy warto wyjechać w święta do pracy, zrób listę ZA i PRZECIW. Wypisz wszystkie argumenty i zobacz których będzie więcej. Nie zapominaj też, że bardzo ważne jest to, co czujesz. Decyzję nie zawsze warto podejmować na podstawie argumentów, które da się policzyć. Najważniejsze jest przecież niewidoczne dla oczu.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!