Prezent dla seniora. Czy wypada obdarować podopiecznego.

Święta bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Pierwsza połowa grudnia to dobry czas, aby pomyśleć o prezentach dla najbliższych. Czy wypada i czy należy obdarowywać Seniora, którym się opiekujemy. Jeśli tak, to co mu kupić?

Podarunkowy Savoir Vivre

Są pewne zasady, których należy przestrzegać bez względu na to, kogo chcemy obdarować. Prezent powinien być zawsze wybierany indywidualnie z myślą o tym, komu chcemy go wręczyć, ma sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy tego, kto go otrzyma. Dobrze, żeby był oryginalny (nie chodzi o tu zakup czegoś bardzo dziwnego, ale o to, aby nie wręczać zawsze tego samego). Prezent nie może być zbyt drogi, bo wręczenie takiego podarunku może wprawić obdarowanego w zakłopotanie, ani zbyt tani (kupiony tylko z powodu niskiej ceny). Bez względu na to, co kupimy, prezent należy estetycznie zapakować.

Czy wręczać prezent Seniorowi, którym się opiekujemy?

To dość delikatna kwestia, która wymaga od nas sporo taktu. To, czy wręczyć Seniorowi prezent zależy od kilku kwestii. Rozważając zakup prezentu dla naszego podopiecznego warto wziąć pod uwagę to, w jakich jesteśmy relacjach z nim samym i z jego rodziną, czy mamy ochotę go obdarować, czy sami spodziewamy się upominku od niego lub jego najbliższych, czy w domu seniora organizowane są święta, czy jest zwyczaj wręczania sobie prezentów.

Nie ma dobrej odpowiedzi na postawione tutaj pytanie. Kwestię tę należy rozpatrywać indywidualnie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że podarunek z okazji świąt t miły gest, warto się na niego zdobyć jeśli tylko mamy taką możliwość i jeśli nie stoją na przeszkodzie obiektywne przeszkody (np. Senior jest niewierzący, nie obchodzi świąt).

Co kupić?

Jak już wspominaliśmy, prezent powinien być oryginalny i kupiony z myślą o tym, kogo chcemy obdarować. Szukając upominku dla naszego Seniora, weźmy pod uwagę co lubi, czym się interesuje lub interesował w młodości oraz oczywiście jego stan zdrowia. O pomoc w wyborze podarunku możemy także poprosić najbliższych Seniora, jeśli tylko mamy z nimi kontakt.

Jako prezent dla Seniora powinno sprawdzić się:

– coś sentymentalnego – np. ramka na zdjęcie najbliższych;

 – coś ciepłego -np. ciepły koc lub termofor;

 – coś zapewniającego rozrywkę – np. gra planszowa lub płyta z muzyką;

 – coś własnoręcznie przygotowanego – np. szalik zrobiony na drutach lub upieczone specjalnie dla seniora ciasto.

Jeśli niezbyt dobrze znasz swojego podopiecznego postaw na klasyczny upominek, są bowiem prezenty, które sprawdzają się prawie zawsze, należą do nich między innym książki i albumy, dobre herbaty i kawy, słodycze (jeśli Senior może je jeść).

Jak przyjmować prezenty

Nie tylko dawanie prezentów może być kłopotliwe. Ich przyjmowanie również może nastręczać trudności. Jeśli twój podopieczny przygotuje dla Ciebie świąteczny upominek, potraktuj to zupełnie naturalnie. Podziękuj i rozpakuj go przy tym, który Cię obdarował. Nawet jeśli prezent nie będzie trafiony doceń gest Seniora, bardzo możliwe, że włożył dużo wysiłku w to, aby przygotować dla Ciebie upominek.

Pamiętaj o życzeniach

Bez względu na to, czy będziesz wręczać Seniorowi prezent i czy sama zostaniesz obdarowana, pamiętaj o życzeniach. Niech płyną z serca i uczynią święta wyjątkowym, radosnym czasem.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!