Urodziny seniora

Urodziny seniora, czyli ważny dzień naszego podopiecznego

Urodziny to dzień ważny dla każdego, nie ważne czy jest się dzieckiem czy też osobą starszą. Ten dzień przypomina nam, że jesteśmy, że jesteśmy kimś wyjątkowym, że warto na chwilę się zatrzymać. Do niedawna bardzo często przyjmowano, że starsze osoby nie obchodzą urodzin, ze po co to wszystko, że człowiek się tylko starzeje i kolejne urodziny mogą być powodem do pogorszenia nastroju. Na szczęście i to podejście się zmienia i wiemy, że warto zadbać o to, aby dzień urodzin seniora był dniem wyjątkowym.

Warto jednak podejść do tego zdroworozsądkowo, gdyż wiadomo, że zarówno nadmierny hałas jak i nadmiar wrażeń mogą być dla osoby starszej zmęczeniem a nie radością. Jednak spotkanie w małym i bliskim gronie na pewno uszczęśliwi każdego.

Kogo zaprosić?

Każdy z nas ma osoby, z którymi czuje się dobrze. Bardzo często jest to po prostu rodzina, ale czasem mamy również bardzo bliskich znajomych. Aby senior nie czuł się zmęczony i przebodźcowany nie zapraszajmy nadmiaru ludzi. Zaprośmy najbliższą rodzinę, zazwyczaj po prostu będą to dzieci oraz wnuki seniora. Zdarza się, że młode pokolenia mają mało czasu dla swoich rodziców czy dziadków, praca, szkoła, zakupy oraz wiele innych obowiązków sprawia, że życie po prostu ucieka przez palce. A takie urodziny mogą być fajną okazją do spotkania. 

Możemy również zaprosić najbliższą przyjaciółkę czy przyjaciela naszego podopiecznego. Nie dość, że senior będzie czuł się wyjątkowo to na pewno spotkanie w gronie najbliższych będzie miłą chwilą dla wszystkich. Jeśli nasz senior ma dużą rodzinę czy też szerokie grono znajomych możemy rozbić to na dwa spotkania, tak, aby było łatwiej logistycznie i przyjemniej dla świętującego.

Jeśli zapraszamy znajomych seniora , wiadomo, że będą oni raczej w zbliżonym do jego wieku, warto zadbać o atmosferę, ciszę oraz miejsce, gdzie każdy z nich będzie mógł wygodnie usiąść. 

Co przygotować?

To, co chcemy przygotować zależne jest od tego w jakiej formie będzie przebiegało spotkanie. Ważne, aby wiedzieć jakiego typu spotkania preferuje zarówno senior jak i cała reszta towarzystwa, które będzie uczestniczyło w wydarzeniu. Jeśli zapraszamy gości na obiad czy kolacje pamiętajmy aby wcześniej przygotować jedzenie, nie na ostatnią chwile, kiedy goście już są.

Inny rodzaj spędzenia czasu to po prostu spotkanie przy kawie, wówczas możemy przygotować ciasto jak również drobne przekąski. I nie zapomnijmy o najważniejszym, czyli torcie w tym ważnym dniu.

Prezenty

Mimo, że często starsze osoby twierdzą, że nic nie potrzebują, bo przecież wszystko już mają miłym akcentem będzie prezent dla seniora, wystarczy drobiazg , aby na ustach pojawił się uśmiech. Dla gości, których zapraszamy warto mieć w zanadrzu listę rzeczy, o których wspomina senior, tak, aby móc podpowiedzieć, co by go ucieszyło. 

Data, czyli kiedy to zrobić?

Warto ustalić termin jak również godzinę imprezy, przede wszystkim przedyskutujmy go z seniorem, czy woli szybkie spotkanie w dniu, kiedy faktycznie ma urodziny czy  może po prostu spokojne spotkanie w weekend. Termin również warto poruszyć z gośćmi, których będziemy zapraszać, bo nie każdy ma wolne popołudnie w środku tygodnia, natomiast w przypadku kiedy senior ma malutkie wnuki warto również imprezę zrobić w środku dnia. 

Atrakcje i dekoracje

W przypadku osób starszych zazwyczaj nadmiar atrakcji nie jest wskazany, gdyż takie osoby szybko się męczą, potrzebują wyciszenia i odpoczynku. Zorganizujmy coś na spokojnie w domu, mimo różnic wiekowych możemy znaleźć wspólne rozrywki. I tak całe pokolenia mogą wspólnie zagrać w kalambury czy gry planszowe jak również gry karciane. Wspólnie mogą rozwiązywać krzyżówki czy po prostu powspominać.

Miłym i atrakcyjnym akcentem będą drobne dekoracje, możemy kupić balon z liczbą- latami, które senior kończy, dodać kilka balonów, zakupić delikatnie stonowane serwetki, kubeczki, talerzyki jak również drobne serpentyny. Możemy również wybrać styl „glamour” czy boho ,który na pewno spodoba się jubilatowi.  

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!