Prezent świąteczny dla Seniora

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, co wiąże się także z kupnem prezentów dla naszych najbliższych. Wszyscy chcemy aby ten czas był przyjemny i magiczny, a podarki przede wszystkim- trafione. Co sprezentować zatem  najstarszym członkom rodziny ? Poniżej przedstawiamy kilka świetnych pomysłów:

Książka:

Osoby starsze, jeśli tylko stan zdrowi im na to pozwala, uwielbiają czytać, czemu zatem nie sprezentować im jakiejś przyjemnej lektury, która z pewnością będzie umilała im każdy zimowy wieczór. Tematyka może być przeróżna. Dobrze, by była zgodna z zainteresowaniami naszych Seniorów. Jeśli jednak ciężko jest nam je określić, możemy spróbować „neutralnego” tematu. I tak, dla babci np. możemy kupić książkę o poezji, miłości, ogrodnictwie, a dla dziadka świetnie może zdać egzamin np. atlas historyczny.

Kremy do ciała i skóry:

Kosmetyki również będą świetnym pomysłem na podarek. Im człowiek starszy , tym jego skóra  bardziej potrzebuje pielęgnacji, aby utrzymać dobrą kondycję. Pamiętajmy, żeby każdy kosmetyk sprawdzić, czy nie zawiera składników, na które nasz Senior posiada uczulenie. Dobrze wybierać kosmetyki na bazie naturalnej, pielęgnacyjne, które nawilżą i uelastycznią naskórek. Dodatkowo w okresie świątecznym kosmetyki są pakowane w ozdobne buteleczki, tubki i słoiki.

Własnoręcznie wykonane prezenty:

Takie prezenty zrobione własnoręcznie, czyli „od serca” to najlepszy podarunek jakim możemy obdarować starszą osobę. Taka pamiątka jest bowiem bezcenna i niepowtarzalna. Jej wartością jest wkład pracy osoby, która ją wykonała. Czas poświęcony na przygotowanie niespodzianki jest równie ważny, co efekt końcowy. Każdy Senior z radością i wzruszeniem przyjmie taki prezent i z radością postawi na półce otrzymany rysunek, czy też foto-album z rodzinnymi zdjęciami, do których będzie wracała co jakiś czas.

Suplementy na serce dla zdrowia:

Witaminy i suplementy są bardzo ważne dla zdrowia naszych seniorów. Jeśli stanz drowi i przyjmowane lekarstwa na to pozwalają, warto wzbogacić o nie dietę. Pamiętajmy, że zanim zakupimy tego rodzaju prezent, najpierw należy zasięgnąć porady lekarza prowadzącego, czy faktycznie będzie to odpowiednie dla naszej Babci lub Dziadka. Jeśli tak, to podarujmy im dawkę zdrowia w postaci różnych suplementów między innymi wspomagających koncentrację, pamięć, kości oraz co najważniejsze- serce. Dzięki takiemu podarunkowi, my także otrzymamy prezent w zamian.. tym prezentem będzie oczywiście lepsze zdrowie naszego Seniora, a nie ma chyba nic piękniejszego od widzenia swoich dziadków/rodziców/podopiecznych zdrowych i szczęśliwych.

Ciepły koc i szlafrok:

W zimowe wieczory nie ma nic lepszego niż otulenie się miłym kocem czy też odzianie miłego szlafroka. Taki prezent będzie dla osoby starszej bardzo praktyczny i przydatny, zwłaszcza, że większość osób starszych ma problemy z krążeniem, więc na zimniejsze dni taki prezent będzie wprost niezastąpiony. Jako wariant takiego prezentu możemy podarować podgrzewane buty lub koc.

Najpiękniejszym jednak prezentem, który możemy podarować naszemu seniorowi, to nasza obecność wypełniona miłością. To prawdziwa istota spotkań świątecznych. Do tej atmosfery wraca się najchętniej, to do niej się tęskni. Każda w te święta chwila z naszymi Seniorami powinna być zatem celebrowana. Czas bowiem płynie nieubłaganie dla każdego z nas. Bądźmy zatem razem w tym dniu i radujmy się wspólnie.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!