Pracując jako Opiekunki często jesteśmy w długich samotnych podróżach, dodatkowo większość wolnego czasu, również spędzamy same, z dala od domu. Właśnie w drodze do podopiecznego lub w samotne wieczory, świetnym „towarzyszem” może być dobra książka. W naszym artykule proponujemy kilka tytułów do których warto zajrzeć.
Miłej lektury!
„Czas pokaże”, Anna Ficner-Ogonowska – Powieść opowiadające o dziewczynie, której poukładane życie ulega wielkiej zmianie, kiedy wkrada się do niego wielkie uczucie. Mądra i wzruszająca książka, która pokazuje, że zawsze jest czas na miłość i każdy na nią zasługuje.
„Nieznajomy”, Harlan Coben – Ojciec dwóch nastoletnich synów, prawnik Adam Price, zostaje zaczepiony przez nieznajomego mężczyznę. Twierdzi on, że przed laty żona Adama, chcąc powstrzymać rozwój jego romansu, oszukała go udając, że jest w ciąży. Nieznajomy przekazuje Adamowi dowody świadczące o prawdziwości swoich słów. Kiedy zaszokowany Adam doprowadza do konfrontacji z żoną, ta początkowo obiecuje mu wyjaśnienia, lecz wkrótce znika bez śladu… – Bardzo lekka książka, łatwo i przyjemnie się ją czyta.
„Amelia”, Katarzyna Michalak – Pełna emocji i wzruszeń opowieść o małym miasteczku, zagubionym wśród sosnowych lasów, o uroczej cukierence, gdzie czas płynie inaczej i o ludziach, którzy wiedzą jeszcze, co to jest miłość i przyjaźń. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. O nadziei, która pozwala wierzyć, że nawet jeśli utracimy przeszłość, to przyszłość wciąż należy do nas.
„Grunt pod nogami”, Ks. Jan Kaczkowski – Ceniony za swój autentyzm, odwagę i szczerość. Podziwiany zarówno przez katolików, jak i niewierzących. Sam o sobie mówi, że jest onkocelebrytą, czyli człowiekiem znanym głównie z tego, że ma raka.
„Ja, Fronczewski”, Marcin Mastalerz, Piotr Fronczewski – Wywiad rzeka z aktorem, który posiada jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów wśród polskich artystów. Piotr Fronczewski szczerze opowiada o swoim dzieciństwie na gruzach zburzonej Warszawy, niezwykłej relacji ze 103-letnią mamą, o rodzinie, przyjaciołach. Ta rozmowa to pasjonująca wycieczka przez najciekawsze momenty historii polskiego kina i teatru ostatniego półwiecza, ale też spotkanie z człowiekiem, który dzieli się swoją mądrością życiową w sposób żartobliwy, nienachalny i budzący szczerą sympatię.
„