Kim jest opiekun osób starszych?

Zakres działań zawodowych Opiekuna wymaga posiadania określonych kompetencji personalnych i społecznych. Wśród nich istotne znaczenie mają empatia i komunikatywność, które wynikają ze specyficznego charakteru pracy z człowiekiem starszym.

W realizacji zadań liczy się przede wszystkim kreatywność, konsekwencja i umiejętność współpracy z innymi, zdolność organizowania pomocy i wsparcia ze strony środowiska społecznego osoby podopiecznej, a także umiejętność kształtowania pozytywnych relacji interpersonalnych. W wykonywaniu pracy tego rodzaju bardzo ważna jest również cierpliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka.

To czego wymagamy od przyszłych opiekunów to:

R

Chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi

R

Doświadczenia w pracy z osobą starszą

R

Dyspozycyjności na okres minimum 6 tygodni

R

Dobrego stanu zdrowia

Dodatkowo punktujemy:

R

Ukończone dodatkowe szkolenia

R

Referencje z poprzednich miejsc pracy

R

Czynne prawo jazdy kat B

Etapy rekrutacji:

Zgłoszenie

Zgłoś się do nas. Możesz to zrobić telefonicznie, mailowo lub odwiedzić nas osobiście w naszym biurze.

w

Rozmowa

Przedstawimy Ci zasady zatrudnienia oraz zweryfikujemy poziom znajomości języka niemieckiego. Na tym etapie zbierzemy również informację na temat Twojego doświadczenia w opiece osób starszych.

i

Umowa

Gdy zdecydujesz się na konkretną ofertę pracy i podpiszesz z nami umowę, będziesz mógł podjąć zatrudnienie.  My  zorganizujemy wszelkie formalności,  w tym przejazd do miejsca zlecenia.

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy z nami zgłoś się:

Obowiązek informacyjny RODO
 1. Administratorem danych osobowych kandydatów jest Bergo24 Sp. z o.o., ul. Żurawia 47, 00-680 Warszawa.
 2. Przestrzeganie zasad ochrony danych nadzoruje wyznaczony Inspektor Ochrony Danych, z którym można skontaktować się poprzez [email protected].
 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu uczestnictwa w przyszłych procesach rekrutacyjnych (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (zgoda osoby, której dane dotyczą – wyrażona w formie wyraźnego działania potwierdzającego, czyli wysłanie zgłoszenia) oraz marketingu bezpośredniego (na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (prawnie uzasadniony interes – wysyłanie do osób zainteresowanych informacji dotyczących premii/bonusów).
 4. Odbiorcami danych osobowych będą podmioty przetwarzające dane na podstawie zawartej z Administratorem umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, w tym firmy informatyczne a także podmioty upoważnione do odbioru danych na podstawie przepisów prawa.
 5. Dane osobowe kandydatów do pracy będą przechowywane do momentu wycofania zgody. W przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych do momentu wniesienia sprzeciwu.
 6. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, przysługują Pani / Panu następujące prawa:
  1. prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do przenoszenia danych, prawo do sprzeciwu
  2. prawo do wycofania zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie, poprzez kontakt pod adresem [email protected]
  3. prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
 7. Podanie danych ma charakter dobrowolny, lecz brak podania danych kontaktowych może być przyczyną wykluczenia kandydata z postępowania rekrutacyjnego. oraz uniemożliwi otrzymywanie informacji handlowych
Jakie są warunki pracy, jako opiekun/-ka osób starszych?

Osoby, które wyjeżdżają do pracy podpisują umowę  zlecenie . Firma odprowadza za Państwa składki emerytalno-rentowe oraz ubezpiecza każdego z pracowników (składki ZUS od średniej krajowej). Dodatkowo organizujemy oraz opłacamy przejazd z/do Niemiec, gwarantujemy wyżywienie oraz zakwaterowanie w miejscu zlecenia.

Ile wynosi miesięczne wynagrodzenie opiekuna/-ki osoby starszej w Niemczech?

Miesięczne wynagrodzenie pracownika może sięgać nawet do 1750 euro netto. Kwota ta, uzależniona jest przede wszystkim od poziomu znajomości języka niemieckiego Opiekuna/ki, od doświadczenia w opiece nad osobami starszymi oraz zakresu obowiązków, jaki będzie miała do wykonania przy danym zleceniu.

Co należy do obowiązków opiekuna osób starszych?

Są to obowiązki związane z opieką nad podopiecznym, czyli: pomoc w ubieraniu/rozbieraniu, pomoc przy higienie ciała, pomoc przy jedzeniu oraz gotowość do czuwania w nocy. Dodatkowo czynności związane prowadzeniem domu: sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie, robienie zakupów.

Czy opiekun jest ubezpieczony i może skorzystać z usług lekarskich na terenie Niemiec?

Opiekunowie, którzy wyjeżdżają z nami na zlecenie do Niemiec, objęci są ubezpieczeniem i mogą skorzystać z opieki lekarskiej.

Jak długo trwa zlecenie?

Standardowa długość zlecenia wynosi 2 miesiące. Zdarzają się też krótsze i dłuższe zlecenia.

Czy prawo jazdy jest wymagane?

Prawo jazdy nie jest wymagane, jest to dodatkowa umiejętność, która może pomóc w znalezieniu oferty, lecz nie jest to regułą. Należy pamiętać o tym, że podając informację o posiadaniu czynnego prawa jazdy Opiekun/Opiekunka zgłasza gotowość do jazdy autem na terenie Niemiec podczas odbywania zlecenia.

Czy muszę znać język niemiecki?

Każde nasze zlecenie wymaga innego poziomu języka.  Posiadamy również oferty pracy bez znajomości języka. Dla tych, którzy jednak chcą podjąć zatrudnienie ze znajomością języka proponujemy kursy językowe. Zapisz się na: Kursy Jezyka Niemieckiego.

Jak wygląda zakwaterowanie oraz wyżywienie opiekunów na terenie Niemiec?

Nasza firma zapewnia zarówno wyżywienie, jak i zakwaterowanie w domu podopiecznego.

Czy podczas zlecenia będę mieć opiekuna kontraktu?

Każdą osobą, która podpisała z nami umowę opiekuje się konsultant. Jest on do dyspozycji opiekuna przez cały czas trwania kontraktu. Poza godzinami pracy naszego biura oraz w dni wolne od pracy można skontaktować się z nami pod numerem telefonu alarmowego 694 463 371

Aktualności:

Szybki kontakt!
+
Wyślij!