Jak spędzać czas wolny będąc na zleceniu?

Opiekunki przed wyjazdem na zlecenie często martwią się, że będą mieć bardzo dużo pracy. Troskę o to wykazują zwłaszcza osoby, które są początkujące w tej pracy. Na miejscu często okazuje się jednak, że dobra organizacja czasu pracy oraz współpraca z bliskimi podopiecznego pozwala wygospodarować dla siebie nie tylko czas na kawę, ale także wolne popołudnie, a czasem nawet weekend. Jak wykorzystać te chwile?

Kilka kwadransów wolnego
Senior uciął sobie, ogląda ulubiony serial, a może rozmawia przez telefon ze swoim przyjacielem? Kilka kwadransów wolnego to dobry czas, abyś sama odpoczęła. Jeśli potrzebujesz, równolegle udaj się na drzemkę, a jeśli nie, możesz poświęcić ten czas aby spokojnie wypić kawę, zadzwonić do rodziny lub wziąć odprężającą kąpiel. Kilka kwadransów wystarczy też aby o siebie zadbać, możesz wykonać manicure lub ułożyć włosy. Zrób coś dla siebie, a od razu poczujesz się lepiej.

Kilka godzin dla siebie
Zdarza się, że bliscy seniora odciążają opiekunkę, dając jej np. wolne popołudnie. Jeśli możesz liczyć na wsparcie rodziny podopiecznego, korzystaj z tej opcji. Wolne popołudnie to świetna okazja by wybrać się do kina, teatru czy na wystawę. Korzystając z dóbr kultury, nie tylko zapewnisz sobie rozrywkę, ale podniesiesz także kompetencje językowe. Wizyta w kinie czy teatrze to okazja do obcowania z żywym niemieckim.
Kilka godzin wystarczy także na zakupy. Możesz wybrać się do centrum handlowego i kupić sobie nową bluzkę czy sukienkę, albo wykorzystać ten czas na szukanie prezentów dla najbliższych. Wiele opiekunek rozpieszcza w ten sposób dzieci i wnuki 😊
Samotne Panie wyjeżdżające do pracy w charakterze opiekunki decydują się czasem na korzystanie z aplikacji randkowych, dzięki czemu dają sobie szansę na poznanie bratniej duszy. Kilka godzin to idealna porcja czasu na wypicie kawy na mieście. Samotnie, lub w towarzystwie.

Weekend dla siebie
Wolne weekendy zdarzają się rzadko, ale nie są niemożliwe, zdarza się bowiem, że do seniora na weekend przyjeżdża rodzin, albo ktoś z bliskich zabiera go do siebie.
Jeśli jesteś szczęściarą, która ma wolny weekend, postaw na zwiedzanie. Przez 48 godzin można naprawdę dobrze poznać miasto, które się zamieszkuje lub wybrać się na wycieczkę poza nie.
Niemcy to piękny, bardzo różnorodny kraj, z mnóstwem niezapomnianych widoków, które tylko czekają, żeby je odkryć.

Kiedy nie jesteś w stanie przewidzieć ile czasu masz dla siebie
W pracy opiekunki nie wszystko da się przewidzieć i zaplanować. Zdarzają się przerwy, które z założenia miały trwać chwilę, a stały się dłuższe. Bywa też na odwrót. Na zlecenie warto przygotować się zabierając coś, co pozwoli Ci realizować swoje pasje, zarówno te, które już znasz, jak i te, na które nigdy nie miałaś czasu.
Być może w chwilach przerwy uda Ci się nauczyć szydełkować, zobaczyć serial, którego nigdy wcześniej nie miałaś czasu zobaczyć lub nauczyć kolejnego języka obcego.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!