Zioła, które zapewnią długowieczność

Ludzkość od lat próbuje odkryć sekret długowieczności. Badacze obserwują społeczeństwa, w których żyje się ponadprzeciętnie długo, starają się ustalić dlaczego to właśnie wśród Ormian, Japończyków, czy mieszkańców Kaszmiru i Gruzji jest najwięcej zdrowych stulatków. Okazuje się, że oprócz właściwej diety, odpowiedniej dawki ruchu i umiejętności odpoczywania, ważne są również zioła. Za ich pomocą można nie tylko zapobiegać chorobom i leczyć, ale także przedłużyć życie!

 

Do ziół, które mogą mieć wpływ na długość życia zaliczamy: 

Ostroperst plamisty (Silybum Marinum) 

Ostropest to roślina o niezwykłych właściwościach. Liście ostropestu zawierają sylimaryny, kwercynę i histaminę, są to substancje, które pomagają leczyć wątrobę. Olej z ostropestu bogaty jest w nienasycone kwasy tłuszczowe. 

Ostropest przyspiesza produkcję żółci, dzięki czemu pomaga przywrócić prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Dodatkowo wykazuje działanie przeciwzapalne. Naturoterapeuci uważają, że jest skuteczny w profilaktyce nowotworowej. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe pomagają obniżyć poziom cholesterolu we krwi, mają bardzo korzystny wpływ na serce. Regularne spożywanie ostropestu sprawia, że serce zostaje odmłodzone i wzmocnione, a to przecież najważniejszy organ w ciele człowieka, a kondycja serca ma bezpośredni wpływ na długość życia. 

Zmielone nasiona ostropestu można parzyć jak herbatę (łyżeczka nasion na szklankę wrzątku) i pić nawet 3 razy dziennie. Można je również dodawać do porcji soku czy kisielu. 

Pokrzywa (Urtica Dioica L.)

Ten popularny chwast kryje w sobie wielką moc. Liście pokrzywy bogate są w flawonoidy (substancje o działaniu przeciwzapalnym), zawierają hormon roślinny sektrynę, który pobudza procesy trawienne w żołądku, pobudza perystaltykę jelit oraz wzmaga pracę trzustki i wątroby. Pokrzywa jest również źródłem wielu cennych witamin (A, B2,C, E, K) i minerałów (wapń, fosfor, magnez, żelazo, potas, krzem). Pokrzywa wskazana jest dla wszystkich tych, którzy maja problemy z anemią, bo zwiększa zawartość hemoglobiny we krwi. 

Seniorowi możesz podawać napar z pokrzywy, a jeśli uda Ci się zebrać młode liście możesz przygotować z nich prozdrowotną miksturę, w sieci dostępnych jest wiele różnych przepisów.

Głóg jednoszyjkowy (Cratageus Monogyna)

Herbatki i wyciągi z głogu pomagają chronić serce i naczynia krwionośne. Obniżają poziom cholesterolu i zmniejszają ciśnienie krwi. Dobroczynne związki sprawiają, że mięśnie gładkie naczyń krwionośnych, w tym naczyń wieńcowych serca rozkurczają się i stają się bardziej drożne. Wówczas serce pracuje ekonomicznie i staje się bardziej ukrwione, a organizm lepiej dotleniony. 

Miłorząb japoński (Gingo Biloba)

Miłorząb to roślina, która wykazuje właściwości poprawiające pracę mózgu, pomaga skupić uwagę. Wyciąg z głogu, dzięki zawartości flawonoidów, pomaga poprawić pamięć, bo usprawnia przepływ krwi do mózgu, ma również działanie zmniejszające krzepliwość krwi, może  wzmagać działanie leków przeciwzakrzepowych! 

Miłorząb to roślina, którą wolno spożywać wyłącznie w formie zakupionej w aptece. Miłorząb, który nie jest poddany obróbce ma bardzo silne właściwości alergiczne.

Wszystkie wymienione zioła wykazują właściwości wpływające na najważniejsze procesy zachodzące  w organizmie i wspomagają pracę najistotniejszych organów, pozwalając tym samym zachować zdrowie i przedłużyć życie. 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!