Dlaczego akurat Niemcy?

Osoby, które chcą pracować jako opiekunowie osób starszych mogą natknąć się w sieci na ogłoszenie dotyczące wyjazdów do różnych krajów: Niemiec, Holandii, Włoch, a nawet USA. My na miejsce pracy polecamy Niemcy. 

 

Duży wybór ofert

W sieci znajdziesz masę ogłoszeń z propozycją wyjazdu do Niemiec.  Niemiecki rynek pracy jest otwarty dla Polaków, a niemieckie rodziny chętnie naszych rodaków zatrudniają. Ofert jest tak dużo, że każdy może wybrać coś dla siebie. Opiekunowie ze znajomością języka i doświadczeniem w pracy opiekuna mogą dosłownie przebierać w ofertach i wybierać lekkie, dobrze płatne zlecenia.  

Atrakcyjne zarobki

Jeśli ktokolwiek zastanawia się czy wykonywać pracę opiekuna w Polsce czy w Niemczech, powinien zorientować się jak kształtują się zarobki w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech zarobisz około cztery razy więcej! Opiekunki zatrudniane przez Agencję Pracy GoWork mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości nawet 1.750 Euro netto oraz premię i bonusy, np. bonus świąteczny, który może wynosić nawet 500 Euro netto. Do tego firma proponuje przejrzystą umowę na polskich lub niemieckich warunkach, program lojalnościowy i opiekę konsultanta. To pracodawca organizuje transport na miejsce zlecenia i pokrywa jego koszt, a dla osób, które nie znają języka, ma ofertę z kursami językowymi. 

Brak trudności formalnych

Wyjazd do Niemiec nie wiąże się z żądnymi trudnościami formalnymi. Aby wyjechać do pracy do Niemiec nie potrzebujesz paszportu, wizy (jak np. przy wyjeździe do USA) czy pozwolenia na pracę. Nie musisz wyrabiać żadnych dodatkowych dokumentów ani stać godzinami w kolejkach w urzędach. 

Bliskość domu

Niewątpliwą zaletą wyjazdu do Niemiec jest bliskość domu. Opiekunki docierają zazwyczaj na miejsce zlecenia w ciągu kliku/kilkunastu godzin. Panie mieszkające blisko zachodniej granicy dzieli czasem od domu zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. „Mieszkam w Poznaniu, a na zleceniu byłam w Berlinie.” – pisze na forum Pani Basia i opowiada, że podróż zajęła jej zaledwie kilka godzin, a mąż i syn z wnukami odwiedzili ją podczas zlecenia 2 razy. 

Odległość to nie wszystko, Niemcy są krajem bliskim nam kulturowo. Dużo łatwiej odnaleźć się w pracy u sąsiada, gdzie mentalność mieszkańców nie różni się tak bardzo od naszej, niż w kraju zlokalizowanym na drugim końcu świata, czy choćby dalej na południu Europy, gdzie temperament południowców daje o sobie znać. W Niemczech nikogo nie zaskoczy też klimat, aura pogodowa jest tam bowiem zbliżona do tej w Polsce. 

Piękny kraj

Na koniec warto dodać, że Niemcy to po prostu piękny kraj, pełen niesamowitych zabytków i atrakcji turystycznych. Do najciekawszych turystycznie regionów Niemiec należą Bawaria Południowa, Szwajcaria Saksońska czy Schwarzwald, jednak w każdym zakątku Niemiec znaleźć można masę miejsc wartych odwiedzenia, dlatego też przed wyjazdem warto zaznajomić się w geografią landu, do którego się wyjeżdża i gdy tylko jest taka możliwość, korzystać z okazji do zwiedzenia. Jeśli takiej możliwości nie ma, warto zwiedzić choćby najbliższą okolicę miejsca pracy, co można robić choćby podczas spacerów z seniorem czy wyjścia po zakupy.   

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!