Podnoszenie kwalifikacji

Podnoszenie kwalifikacji jest ważne w każdym zawodzie. Zdobyte w pracy doświadczenie, w połączeniu z poszerzaną ciągle wiedzą, czyni z nas coraz lepszych pracowników.  A to z kolei przekłada się na usprawnienie pracy, szybsze i lepsze wykonywanie obowiązków, komfort własny i podopiecznego, a docelowo także na większe możliwości w wyborze ofert i wyższe zarobki. Dziś opowiadamy o tym jak podnosić kwalifikacje. 

Pracuj nad językiem

W pracy opiekunki, która przyjmuje zlecenie poza granicami swojego kraju, znajomość języka jest niezwykle ważna. Pozwala nie tylko lepiej komunikować się z podopiecznym i jego rodziną, ale także daje dużo swobody w funkcjonowaniu poza domem seniora, pozwala lepiej zrozumieć miejsce, w którym się znajdujemy. Daje większe szanse na poznanie obyczajowości i kultury niemieckiej. Języka warto uczyć się przed wyjazdem, choćby dzięki lekcjom dostępnym w internecie, ale przede wszystkim na żywo, będąc już na zleceniu. Tu możliwości są bardzo duże. Warto przestawić się na myślenie po niemiecku, słuchać podopiecznego i wszystkich tych, z którymi mamy kontakt – przechodniów na ulicy, ekspedientek w sklepie itp. Warto korzystać z możliwości obcowania z językiem, oglądania niemieckiej TV, słuchania radia, czytania czy choćby przeglądania niemieckiej prasy, a nawet czytania etykiet produktów, które codziennie trafiają w nasze ręce. Warto otworzyć się na język, pokonać swój strach i próbować mówić, nawet jeśli będziemy mówić niegramatycznie.

Korzystaj z kursów

Jest wiele kursów – bezpośrednio i pośrednio związanych z opieką nad seniorem, które pozwolą Ci lepiej wykonywać pracę opiekunki. Możesz skończyć kurs pierwszej pomocy czy wybrać się do szkoły, np. policealnej (często są darmowe!), która przyucza do zawodu opiekunki. Dostępne są kierunki takie jak np. opiekun medyczny, opieka osób starszych z aktywizacją seniora, opieka osoby starszej. Kursy organizowane są też przez różne urzędy i stowarzyszenia, np. przez urzędy pracy. Ponieważ takie urzędy funkcjonują w każdym mieście powiatowym, kursy przez nie organizowane są dość łatwo dostępne i co ważne, dla osób zarejestrowanych jako bezrobotne, bezpłatne. Na koniec warto zaznaczyć, że dobrze funkcjonujące agencje, które zajmują się pośrednictwem pracy, sama organizują kursy dla opiekunek. Takie szkolenia zapewnia firma GoWork, nawiązując współpracę z agencją masz pewność, że nauczysz się wszystkiego, czego firma będzie od Ciebie wymagała, łącznie z językiem. 

Doszkalaj się bez wychodzenia z domu

Żyjemy w świecie,w  którym dostęp do wiedzy jest praktycznie nieograniczony. Dzięki rozwojowi nowych technologii każdy z nas może korzystać z internetu, który daje ogromne możliwości. Dzięki internetowi możesz się samodoskonalić i zdobywać wiedzę. Masz możliwość nie tylko czytać, możesz też korzystać tzw. e-learningu, czyli uczyć się online. W sieci znajdziesz kursy opiekunek, które odbędziesz bez wychodzenia z domu. Za niewielką opłatą będziesz mieć dostęp do wykładów, które odbywają się w czasie rzeczywistym i dają możliwość dyskusji – możesz zadawać pytania i uzyskiwać na nie odpowiedzi. Dostaniesz również różnego rodzaju materiały do nauki i usystematyzowania wiedzy – e-booki, podcasty, prezentacje multimedialne. Kursy często są certyfikowane, więc po ich zakończeniu dostajesz dokument zaświadczający, że ukończyłaś kurs.

Wiedzy dostarczą też poradniki i magazyny tematyczne. Można je kupić stacjonarnie i w sklepach internetowych.

Polecamy wszelkie typy doszkalania, zdobytej wiedzy nikt Cie nie odbierze!  

Szybki kontakt!
+
Wyślij!