Triki ułatwiające sprzątanie

Znaczną część czasu swojej pracy opiekunka musi poświęcić na prowadzenie gospodarstwa domowego, w tym dbanie o porządek. Sprzątanie stanie się łatwiejsze i mniej czasochłonne, jeśli zastosujesz kilka prostych trików. Sprzątanie staje się łatwiejsze, a Ty zyskasz więcej czasu dla siebie. 

Płyn do mycia szyb do polerowania powierzchni

Płyn do mycia szyb świetnie nadaje się do polerowania powierzchni z różnych tworzyw. Wykorzystując płyn do szyb nadasz połysk nie tylko lustrom i szybom, ale także blatom, kranom, glazurze i terakocie. Płyn świetnie sprawdzi się więc podczas mycia armatury oraz wszelkich powierzchni wyłożonych płytkami. 

Ocet do odkamieniania

Przedmioty, które mają długotrwały kontakt z wodą mogą ulec zakamienieniu. Kamień osadza się na kranach i słuchawkach prysznicowych oraz w toaletach, ale zakamienienie dotyczy także np. czajników, w których gotujemy wodę. Z kamieniem, bez względu na miejsce, w którym występuje, poradzisz sobie z pomocą octu. Wystarczy zamoczyć ściereczkę w occie i ułożyć ją wokół zakamienionej części kranu i pozostawić na kilka godzin, a potem dotrzeć do sucha. Do zakamienionej toalety wlej ocet i pozostaw go na noc. Rano wystarczy umyć sedes i obficie spłukać wodą. Czajnik odkamienisz gotując w nim ocet, w razie potrzeby zrób to kilkukrotnie. 

Sprężone powietrze

Sprężone powietrze z puszki wykorzystasz przy czyszczeniu trudno dostępnych powierzchni. Choć przeznaczone jest do czyszczenia klawiatur komputerów, może mieć także inne zastosowanie. Wymieciesz nim kurz z trudno dostępnych miejsc, takich jak np. kratki wentylacyjne. 

Mikrofalówka zabije zarazki 

Gąbki do mycia naczyń trzeba często wymieniać, gdyż osiada na nich tłuszcz i brud z czyszczonych  nimi powierzchni. Takie gąbki można jednak w prosty sposób uratować. Wystarczy je wygotować. Prostym i skuteczny sposobem jest włożenie gąbki na 2 minuty do mikrofalówki, najlepiej włożyć ją do miseczki z wodą i włączyć mikrofalówkę. 

Folia spożywcza pomoże utrzymać porządek w lodówce

Owinięcie półek w lodówce folią spożywczą sprawi, że nie trzeba będzie myć ich tak często. Folia chroni półki przed zabrudzeniami, to świetny patent, zwłaszcza gdy coś wyleje. Folia tworzy też powierzchnię antypoślizgową. 

Sposoby na mycie piekarnika

Piekarnik to miejsce, które łatwo ulega zabrudzeniu, ale trudno się je czyści, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z piekarnikiem, który nie był czyszczony na bieżąco. Z utrwalonymi zabrudzeniami i przypaleniami można poradzić sobie na kilka sposobów, my szczególnie polecamy dwa. Pierwszy polega na wstawieniu do piekarnika naczyń z wodą i podgrzewaniu go tak, aby wnętrze zaparowało. Dzięki temu zabrudzenia łatwej będzie usunąć. Po takim „namoczeniu” piekarnik można wystarczy czyścić jak zwykle. Drugim sposobem jest użycie zamiast ścierki folii aluminiowej. Folię należy zwinąć w kulkę, taką kulkę należy czyścić piekarnik tak, jakby była to gąbka. 

Jeśli znasz inne triki dotyczące sprzątania, koniecznie podziel się nimi w komentarzach! 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!