Jak szukać pracy jako opiekunka?

Jak szukać pracy jako opiekunka?

Znalezienie pracy w charakterze opiekunki osób starszych nie musi być trudne. Wystarczy trochę czasu, dostęp do sieci i odpowiednie zaangażowanie. Szybko okaże się, że można wybierać spośród różnych ofert i znaleźć pracę skrojoną na miarę potrzeb.

Internet, intrenet i jeszcze raz internet 

Dostęp do internetu zmienił nasze życie. Przez Internet zrobisz zakupy, porozmawiasz ze znajomymi, zapłacisz rachunki i… znajdziesz pracę. Nie wiesz gdzie szukać? Zacznij od najprostszych rzeczy, wpisz w wyszukiwarkę  hasło, które Cię interesuje, np. opiekunka osób starszych  w Niemczech i przeglądaj wyniki wyszukiwania. Na pewno będzie ich cała masa. To niekoniecznie dobry sposób na znalezienie pierwszej pracy, ale idealny by się rozejrzeć. 

Dlaczego to niebezpieczne? 

W sieci każdy może napisać co zechce. Stworzenie strony internetowej jest proste i tanie. Dlatego też wybierając ogłoszenie z nieznanego źródła, możesz trafić na oszustów, wyjazd może nie dojść do skutku albo warunki pracy i płacy mogą okazać się nieatrakcyjne lub wręcz niezgodne z informacjami zawartymi w ogłoszeniu. 

Sprawdzone rozwiązania

Wyjazd związany z pracą w obcym kraju powinien być przede wszystkim bezpieczny. I to Ty sama musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Warto zrobić to już na etapie wyboru pracodawcy. Aby nie narazić się na zbędne ryzyko, szukaj pracy poprzez znane agencje, opinie o nich znajdziesz na forach internetowych i w grupach tematycznych w mediach społecznościowych. Nie ma drugiego tak wiarygodnego źródła informacji jak opiekunki, które korzystały już z oferty agencji. Wyjazd z agencją to gwarancja legalnej pracy, podpisania umowy, otrzymania wynagrodzenia i opłacenia składek. 

Jeśli nie w agencji, to gdzie? 

Poza śledzeniem stron agencji możesz śledzić również ogłoszenia  w Urzędach Pracy. Takie wyjazdy są często gorzej płatne, ale również gwarantują legalne zatrudnienie.  Dobrym pomysłem jest również rozpytywanie znajomych. Coraz więcej Polek i Polaków wyjeżdża do pracy w Niemczech, także w charakterze opiekunów osób starszych. Nawet jeśli nie masz nikogo znajomego pracującego jako opiekun, warto mówić o tym, że chciałabyś wyjechać , być może wśród znajomych twoich znajomych znajdzie się osoba, która taki wyjazd ma już za sobą. Warto nawiązywać także internetowe znajomości, wśród milionów ludzi w sieci można znaleźć nie tylko zmienniczkę na wyjazd, ale i bratnią duszę. 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!