Dwoje podopiecznych

Opieka nad dwójką podopiecznych to wyzwanie. Nie zawsze oznacza 2 razy więcej obowiązków i  prawie nigdy nie wiąże się z dwukrotnie wyższym wynagrodzeniem. Czy warto rozważać oferty pracy, które mówią o opiece nad dwójką podopiecznych? 

2 razy więcej pracy? 

Opieka nad dwójką podopiecznych jest oczywiście wyzwaniem, jednak nie zawsze oznacza ciężkie zlecenie, dlatego warto rozważyć taką ofertę, zwłaszcza, jeśli jest atrakcyjna finansowo. 

Opieka nad dwójką seniorów to najczęściej zajmowanie się małżeństwem. Dokładne przeczytanie ogłoszenia pomoże oszacować czy faktycznie pracy będzie dużo. Często zdarza się, że tak naprawdę tylko jeden z podopiecznych potrzebuje pomocy, drugi bywa dość samodzielny, wymaga wsparcia np. tylko przy podawaniu leków, nie jest w stanie samodzielnie prowadzić gospodarstwa domowego.

2 razy więcej pieniędzy? 

Jedną z największych zalet opieki nad dwójką seniorów jest najzwyczajniej w świecie wyższe wynagrodzenie. Praca jest bardziej wymagająca, ale też lepiej płatna. W przypadku ogłoszeń obejmujących opiekę nad 2 seniorów, możesz dodatkowo próbować negocjować wynagrodzenie oraz inne warunki pracy, np. zakres obowiązków czy długość zlecenia.

Czy to zgodne z prawem?

Jak najbardziej. Opiekunka może zajmować się 2 lub nawet grupą podopiecznych, nie ma ku temu przeszkód natury prawnej.

Dla kogo taka praca?

Opieka nad 2 seniorów na pewno będzie wymagająca, na takie zlecenie powinny decydować się więc raczej doświadczone opiekunki. Osoba, która stawia pierwsze kroki w tym zawodzie powinna wybierać mniej wymagające zlecenia. Natomiast ktoś, kto wyjeżdżał wielokrotnie, zajmował się różnymi podopiecznymi, z różnymi schorzeniami, o różnym stopniu samodzielności i dzięki temu opracował swój własny system opieki nad seniorem, będzie miał zdecydowanie łatwiej odnaleźć się w tej sytuacji. 

Dwoje do dwojga?

Opieka nad 2 seniorów ma jeszcze jedną zaletę, często okazuje się, że 2 seniorów może zajmować się 2 opiekunów. Takie rozwiązanie jest dobre z wielu powodów. Doświadczona opiekunka może zabrać na zlecenie początkującą koleżankę, siostrę czy męża. To ważne zwłaszcza dla osób, które nie chcą wyjeżdżać ze względu na rozstanie z rodziną.

Para, która zajmuje się seniorami jest dla siebie wsparciem. Opiekunowie nie tylko dzielą się obowiązkami, ale zapewniają sobie też towarzystwo. Jeśli na zlecenie wyjeżdża małżeństwo, znika problem tęsknoty za najbliższą osobą.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!