Dzień Dziecka w Niemczech

1 czerwiec – Dzień Dziecka

Święto Najmłodszych jest obchodzone na całym świecie, jednak nie we wszystkich krajach w tym samym dniu i w ten sam sposób. Celem Dnia Dziecka jest upublicznianie potrzeb i praw dzieci.

Dzień Dziecka został wprowadzony w 1952 roku, a jego inicjatorem była organizacja „The International Union for Protection of Childhood” działająca na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom na całym świecie. W 1953 roku do obchodów tego święta przyłączyła się Organizacja Narodów Zjednoczonych.

W Polsce święto to obchodzone jest 1 czerwca. Natomiast w Niemczech, w czasie zimnej wojny, w krajach RFN dzień ten przypadał na 20 września i był nazywany,, Uniwersalny Dzień Dzieci ''.  W NRD był to 1 czerwca i nosił nazwę: ,, Międzynarodowy Dzień Dziecka ''.  Po zjednoczeniu Niemiec w 1990 roku, oficjalnie dzień dziecka to 20 wrzesień, jednak wiele osób nie godzi się z tym i obchodzi to święto 1 czerwca.

Dzień Dziecka kojarzy się wszystkim z radością, zabawą i prezentami. Z tej okazji zarówno w Niemczech jak i w Polsce,  organizowanych jest  wiele imprez i atrakcji dla najmłodszych oraz ich rodzin. Szkoły i przedszkola przygotowują specjalne przedstawienia dla rodziców lub organizują tego dnia dzień sportu. Dzieci dostają od swoich rodziców drobne upominki.

Dla dzieci jest to czas szczególny, ponieważ rodzice poświęcają im całą swoją uwagę, to czas radosnej zabawy, kojarzonej wszędzie i bez wyjątku z przywilejem młodego wieku.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!