Czym się kierować wybierając zlecenie?

Planujesz pierwszy lub kolejny wyjazd, przeglądasz dziesiątki ogłoszeń w różnych miejscach i nie wiesz które zlecenie wybrać. Zanim podejmiesz decyzję, weź pod uwagę wszelkie za i przeciw, dokonaj analizy i nie bój się pytać. Wybór zlecenia nie musi być przypadkiem, może być natomiast świadomą decyzją. Czym się więc kierować przy jej podejmowaniu?

Legalnością zatrudnienia i sprawdzonym pracodawcą 

Choć powinny być to kwestie oczywiste, nie wszyscy o nich pamiętają. Opiekunkom nadal zdarza się wpadać w pułapki zastawione przez nieuczciwych ogłoszeniodawców. Jeśli kiedykolwiek staniesz przed wyborem zlecenie, zawsze zwróć uwagę na to, czy zleceniodawca to legalnie działająca, uczciwa firma, która zapewnia zatrudnienie w oparciu o umowę. Umowa to gwarancja wypłacenia wynagrodzenia i odprowadzenia składek. Zapewnia też w razie potrzeby opiekę medyczną. 

Opłacalnością zlecenia

Opłacalność w pierwszym odruchu kojarzy się z wysokością wynagrodzenia, jednak sama stawka za zlecenie to nie wszystko. Zanim zdecydujesz się na podjęcie pracy, przeanalizuj dokładnie co oferuje zatrudniająca Cię firma. Zwróć uwagę czy zlecenie jest premiowane, czy za ten konkretny wyjazd należy się jakiś bonus, czy możesz liczyć na dodatki. Wysokość wynagrodzenia to jednak tylko składowa pewnej całości. Skupiając się na stronie finansowej, nie zapomnij przeanalizować pozostałych danych. Być może stawka jest świetna, ale zlecenie jest dłuższe, albo podopieczny bardziej wymagający. 

Dopasowaniem zlecenia do twoich kwalifikacji

Czytając ogłoszenia zetkniesz się z różnymi informacjami, często znajdziesz w nich konkretne wymagania. Analizując treść ogłoszeń możesz mieć poczucie, że znalazłaś takie, które jest jak skrojone na miarę – idealnie pasujące do twoich kompetencji. Na takie ogłoszenia warto odpowiadać, zlecenie, podczas którego możesz wykorzystać swoje kompetencje na pewno przyniesie satysfakcję.

Sercem

Są tacy, do których serce mówi bardziej „niż mędrca szkiełko i oko”. Nie namawiamy Cię oczywiście do tego, żebyś wybierając pracę odrzuciła zdrowy rozsądek, ale czasem warto zdać się na intuicję. O wyborze zlecenia może zadecydować impuls. Może szukający opiekunki podopieczny mieszka w mieście, które zawsze chciałaś odwiedzić albo po prostu treść ogłoszenia szczególnie przykuła twoją uwagę.  Czasem warto iść za głosem serca i zaufać przeczuciu.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!