Czy warto wyjechać do pracy na święta?

Do świąt zostało zaledwie kilka tygodni. Powoli zaczyna się czas przedświątecznej krzątaniny – czas, w którym wykonujemy gruntowne porządki, pieczemy pierniczki, kupujemy prezenty. To dobry czas na przygotowania do tego szczególnego czasu. Ale czy dobry czas na wyjazd do pracy? Warto się nad tym zastanowić.

Praca w święta dla niewierzących 

Święta kojarzą się z czasem spędzonym wśród najbliższych, czasem rodzinnym, przeznaczonym dla tych, których kochamy. Z czasem radosnym, pełnym wzruszeniem. Dla wielu z nas niewyobrażalne jest, aby w tym czasie znaleźć się w obcym miejscu, z obcymi ludźmi, ale nie dla wszystkich. Wyjazd do pracy a czas świąt może być dla niektórych tak sam dobry, jak każdy inny. A  dla niektórych nawet lepszy. Nie wszyscy są przecież wyznawcami wiary katolickiej, nie wszyscy obchodzą Boże Narodzenie, nie wszyscy je w końcu lubią. Dla takich osób praca w święta nie będzie niczym szczególnym, mogą oni bez żalu spędzić ten czas w każdym miejscu na świecie. 

Praca w święta dla samotnych

Praca w święta może być wręcz wybawieniem dla osób, dla których święta są ważne, ale nie są radosne. To trudny czas dla osób samotnych, które nie mają nikogo bliskiego. Takim ludziom praca może przynieść korzyści, nie będą samotni, będą z innymi, którzy tak jak oni potrzebują towarzystwa. Dla takich osób praca w święta może okazać się czymś lepszym niż wypoczynek w tym szczególnym czasie.

Praca w święta dla lubiących pomagać

Wyjazd na świąteczną sztelę może być świetnym rozwiązaniem dla osób, którym nie jest obojętny los chorych i samotnych. Jeśli lubisz nieść pomoc, wyjazd na święta może być świetną ku temu okazją. Będziesz miała szansę być w te ważne dni z kimś, kto często nie ma bliskiej rodziny, kto w święta jest sam, to może przynieść dużą satysfakcję i poczucie czynienia dobra.

Praca w święta dla tych, którym zależy na wyższym wynagrodzeniu

Praca w okresie świątecznym wiąże się bardzo często z wyższym wynagrodzeniem. Wyjazdy świąteczne są premiowane, zimowy wyjazd z GoWork to szansa nawet na 500 euro premii! Dla osób, które potrzebują podreperować świąteczny budżet to świetna okazja by to zrobić. 

Praca w święta – plusy i minusy 

Praca w święta, jak każda rzecz na świecie, ma swoje plusy i minusy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy warto ją podjąć. Jest to kwestia indywidualna, którą każdy musi podjąć indywidualnie, po analizie wszelkich okoliczności. 

Do największych plusów pracy w okresie świątecznym należą:

– wyższe wynagrodzenie;

– świadomość niesienia pomocy potrzebującym;

– brak poczucia „zmarnowanego czasu” dla osób niewierzących i takich, dla których święta nie są ważne.

Minusem jest spędzanie świat poza domem, rozłąka z najbliższymi. 

Jak widać wyjazd na święta nie jest dla każdego, jednak opiekunka, która zdecyduje się na pracę w tym czasie, może wiele zyskać. Bilans zysków i strat jest kwestią indywidualną, pewne jest jednak, że warto go zrobić. 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!