Chcę zostać opiekunką, ale nie chcę wyjeżdżać z kraju. Czy to możliwe?

 Istnieje grupa osób, które chciałby pracować jako opiekunki osób starszych, ale nie chcą wyjeżdżać z kraju. Blokuje je brak znajomości języka niemieckiego, zobowiązania wobec bliskich albo przywiązanie do polskiej ziemi. Czy takie osoby również mają szansę na pracę w charakterze opiekuna seniora? Oczywiście!

Dobry pracodawca to podstawa

Wielokrotnie podkreślaliśmy, że bardzo ważne jest aby przyjmując zlecenie opieki nad osobami starszymi współpracować z rzetelną, sprawdzoną firmą. Wybór pracodawcy ma znaczenie, gdyż od niego w dużej mierze zależy nasze wynagrodzenie, bezpieczeństwo oraz poczucie zawodowego spełnienia. Firma GoWork jest zaufanym pracodawcą, z wieloletnim doświadczeniem w branży opieki nad seniorami. Większość swojej działalności w tym zakresie prowadzi w Niemczech, ale pracując z GoWork możesz także pracować w Polsce.

Jak wygląda praca w Polsce?

W Polsce GoWork szuka opiekunek, które podejmą pracę w 3 podstawowych modelach:

  1. Praca z zakwaterowaniem w domu seniora – ta praca przypomina pracę w Niemczech. Opiekunka zostaje w domu seniora na cały czas zlecenia, nie wraca do swojego domu na noce czy weekendy. Po zakończonym zleceniu opiekunkę zastępuje zmienniczka, dzięki czemu podopieczny zyskuje ciągłość opieki.
  2. Praca w modelu godzinowym – personel opiekuńczy zatrudniany jest na określoną ilość godzin, w szczególności dla osób, które nie wymagają stałej pomocy. Wymiar czasu pracy jest uzależniony od konkretnych potrzeb podopiecznego. Oznacza to, że opiekunka zajmuje się podopiecznym w określone dni, w określonych godzinach w domu podopiecznego.
  3. Opieka poszpitalna – personel opiekuńczy zatrudniany na okres rekonwalescencji seniora, który wyszedł ze szpitala, a nadal potrzebuje opieki. W praktyce mamy więc zlecenie czasowe, w którym podopieczny wymaga wsparcia opiekuna. Zlecenie kończy się gdy podopieczny wróci do sprawności.

Jak zdobyć zlecenie w Polsce?

Aby zdobyć zlecenie w Polce należy skontaktować się z firmą GoWork. Możliwy jest kontakt telefoniczny pod numerem telefonu (22) 622 14 30. Pod tym numerem telefonu zyskasz wszelkie szczegółowe informacje. Dla kandydatek na opiekunki przygotowano również adres mailowy, na który możesz wysłać zapytanie lub prośbę o kontakt – pisać można na adres: [email protected]
Możesz również wejść na stronę https://opiekunka.gowork.eu/oferty-pracy/#polsce i zostawić swój numer telefonu w specjalnie przygotowanym okienku. Przedstawiciel firmy GoWork skontaktuje się z Tobą i odpowie na wszystkie pytania.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!