Życie zaczyna się po 50!

Przychodzi takie moment w życiu, kiedy wreszcie masz czas dla siebie. Dzieci są już dorosłe, a Ty nadal młoda i pełna sił. To idealny czas, aby pomyśleć o sobie, o własnym rozwoju, także zawodowym! Dzisiejsze 50latki to świadome siebie i swoich zalet kobiety, przed którymi świat stoi otworem.

50latki są atrakcyjne

Dzisiejsze 50 latki to nadal młode kobiety. Jeszcze kilka dekad temu, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, rola 50letniej kobiety ograniczała się do roli babci, której już wiele rzeczy nie wypada. Dzisiejszych 50latek nie określa już wyłącznie posiadanie wnuków. 50letnia kobieta jest wciąż atrakcyjna i świadoma swoich zalet, które umie podkreślić. Jeśli ma ochotę, maluje się, a siwiznę przykrywa farbą do włosów. Nosi szpilki, lub jeśli woli trampki, a w szafie ma kolorowe ubrania i torebki.  

50latki są pewne siebie

Portal Myspecialk.co.uk przeprowadził sondę, w której zapytał ponad 3.000 kobiet w jakim wieku czuły się najbardziej pewne siebie. Z badań wynikło, że najbardziej pewne siebie są 52latki. Nie ma w tym niczego zaskakującego. Kobiety w tym wieku znają swoje mocne i słabe strony, wiedzą czego oczekują od życia, a zdobyte doświadczenie daje im przewagę nad młodszymi koleżankami. 

50latki są niezależne

Kobiety po 50 często mają dorosłe dzieci, które opuściły już dom rodzinny. Mogą więc skupić się na sobie i na swoich potrzebach. Macierzyństwo przestało być ich główną rolą, więc mogą zacząć realizować się na innych polach. Dzisiejsze 50latki podróżują po świecie, odkrywają swoje pasje lub rzucają się w wir życia towarzyskiego, odświeżają stare znajomości i nawiązują nowe. 

50latki szybko się uczą

Z wiekiem wydajność naszego mózgu spada. Uczymy się wolniej, słabiej zapamiętujemy i przetwarzamy informacje. Jednak wiek 50lat to czas, w którym mózg ludzki nadal jest sprawny i gotowy na naukę, co więcej po 50 nadal mamy szansę osiągnąć najlepsze wyniki w niektórych dziedzinach. Redakcja amerykańskiego czasopisma „Busisness Insaider”, na podstawie materiałów z Uniwersytetu Harvard, przygotowała zestawienie, z którego wynika w jakim wieku mózg osiągnął szczyt swoich możliwości w określonych zakresach. Wynika z niego, że:

18 lat – to czas największych zdolność przetwarzania danych i śledzenie szczegółów;

w wieku 22 lat – uczenia się niezrozumiałych nazw;

32 lata – zapamiętywanie nowych twarzy;

43 lata – czas największej koncentracji;

48 lat –wiek, w którym najlepiej rozumiemy cudze emocje;

w wieku 50 lat – dobry czas na pozyskiwanie i rozumienie nowych informacji, arytmetyka, wiedza ogólna;

67 lat – czas, w którym mamy najbogatsze słownictwo i najlepszy  sposób wypowiadania się.

50latki mogą rozpocząć karierę zawodową

Wiek 50+ to czas, w którym możesz rozpocząć karierę zawodową. Nawet jeśli nigdy wcześniej nie pracowałaś! Możesz przecież zdobyć nowe umiejętności, skończyć kurs, a nawet studia, nauczyć się języka czy wykonywania konkretnego zawodu. Nie myśl o tym, że nie masz doświadczenia. Prowadzenie domu i opieka nad dziećmi to zajęcia, które wymagają zaangażowania i dobrej organizacji. Oznacza to, że przez lata nieświadomie wypracowałaś w sobie cechy, które są bardzo pożądane przez pracodawców. Mając 50 lat i duży bagaż życiowego doświadczenia, potrafisz więcej niż myślisz. Jest cała masa zawodów, które możesz wykonywać. Wiele kobiet w twoim wieku decyduje się zostać opiekunką do osób starszych w Niemczech. Taka praca ma wiele zalet. Mogą ją wykonywać osoby, które nigdy nie pracowały zawodowo, nie muszą mieć doświadczenie w pracy opiekunki. Praca jest dobrze płatna, pozwala na samorozwój (np. naukę języka) oraz dodatkowo na zobaczenie kawałka świata i poznanie nowych ludzi. Zlecania są krótkie (od kilku tygodni do kilku miesięcy), a po ich zakończeniu można wrócić do domu, odpocząć i pobyć z rodziną. Praca opiekunki nie wiąże się z emigracją na stałe. 

50latki mogą wszystko!

Kiedy masz 50 (i więcej) lat jesteś wreszcie w tym wieku, kiedy możesz spełniać swoje marzenia. Możesz myśleć tylko o sobie i czuć pełną niezależność. Możesz podróżować i oddawać się swoim pasjom. Jeśli ogranicza Cię brak funduszy, rozważ pracę w charakterze opiekunki. Jeden wyjazd pozwoli zarobić Ci nawet kilkanaście tysięcy złotych, a koszty na zleceniu są praktycznie zerowe. Opiekunki mają zapewnione miejsce zamieszkania (często pokój, pokój z łazienką, a czasem nawet odrębną część domu), wyżywienia oraz transport na miejsce zlecenia i powrót do domu. 

Źródło: http://www.businessinsider.com/age-brain-matures-at-everything-2017-11?IR= 

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!