Wiosenne aktywności opiekunki

Wiosna zadomowiła się na dobre. To idealny czas na wiosenną aktywność, nie tylko dla seniora, ale także dla Ciebie. Dawka ruchu przyda się każdemu. Dzięki aktywności fizycznej mamy więcej energii, jesteśmy bardziej sprawni i zdrowsi. W zdrowym ciele, zdrowy duch! Do dzieła!

Spacery, spacery i jeszcze raz spacery

Proste rozwiązania często okazują się najlepsze. Spacery mają wiele zalet – to nie tylko forma aktywności fizycznej, spacery można łączyć z codziennymi obowiązkami. Możesz spacerować z seniorem, spacerem wybrać się po małe zakupy, do apteki czy urzędu. Dzięki spacerom możesz zwiedzać okolicę. Spacery dobrze wpływają nie tylko na ciało, ale także na umysł. Spacer może być świetną okazją do przemyśleń czy rozmowy telefonicznej z najbliższymi.

Bieganie

Bieganie jest jednym z tych sportów, które można uprawiać niemal wszędzie i właściwie o każdej porze. Do biegania nie trzeba mieć specjalnego sprzętu, na początek wystarczy sportowe ubranie i obuwie. Bieganie jest sportem ogólnorozwojowym i bardzo pozytywnie wpływa na całe ciało.

 

Rower

Lubisz jazdę na rowerze? Korzystaj z tej formy transportu jak najczęściej. Jazda na rowerze pozwoli spalić sporo kalorii, zgubić kilka kilogramów i odzyskać sprawność po zimie.

 

Zajęcia zorganizowane

Fitness? Basen? Taniec? Tak naprawdę to nie ma znaczenia. Ruch ma sprawiać przyjemność. Zajęcia zorganizowane mają tę dodatkową zaletę, że są świetną okazją do poznawania nowych ludzi i szlifowania języka.

 

Prace w ogrodzie

Nie lubisz wysiłku, który nie przynosi wymiernych korzyści? Pomyśl o czymś, co może być dawką ruchu niejako przy okazji. Senior ma ogród? Idealnie! Będziesz mogła posadzić kwiatki lub zasiać warzywa. Nie tylko spalisz kalorie kopiąc grządki, ale wyhodujesz ekoprodukty, które będziesz mogła wykorzystać w kuchni.

Ruch w towarzystwie

Chciałabyś zacząć być aktywna, ale ciężko Ci się zmotywować? Poszukaj bratniej duszy! Być może w niedalekiej odległości mieszka inna opiekunka, która również chciałby odzyskać formę po zimie. Nie musicie robić nic nadzwyczajnego. Wspólny marsz czy aerobik w parku mogą dawać frajdę i być początkiem pięknej przyjaźni.

 

Trener z internetu

 

Nie chcesz lub nie możesz ćwiczyć poza domem?  Nic straconego! W sieci znajdziesz wiele teningów, które będziesz mogła realizować w domu. Potrzebujesz tylko ekranu – komputera, tabletu czy telefonu i odstępu do intranetu. W sieci znajdziesz nagrania, instruktaże, zdjęcia i grafiki, które pokażą jak ćwiczyć. Możesz również ściągnąć aplikację, która krok po kroku wyjaśni Ci jak wykonywać ćwiczenia.

Jak widzisz możliwości jest wiele, korzystaj więc z aury i ćwicz na zdrowie!

Szybki kontakt!
+
Wyślij!