Najważniejsze niemieckie zabytki

Po niedawnym pożarze paryskiej Katedry Notre-Dame, cały świat zmienił sposób patrzenia na światowej sławy zabytki. Kiedy płonie Notre-Dame, jeszcze bardziej dostrzegamy, że nie ma rzeczy wiecznych. Historia zmienia się na naszych oczach, a rzeczy, które zdawały się być niezwykle trwałe, ulegają zniszczeniu. Dla znacznej grupy ludzi dopiero pożar był momentem, w którym postanowili się czegoś o Notre-Dame dowiedzieć. Dziś prezentujemy najważniejsze niemieckie zabytki. Być może któryś z nich wyda Ci się na tyle ciekawy, że zechcesz dowiedzieć się o nim więcej. A może któryś uda Ci się zobaczyć na własne oczy? 

Wyspa Muzeów w Berlinie

Jeśli tylko będziesz miała okazję odwiedzić Berlin, zachęcamy do zobaczenia Wyspy Muzeów. Obiekt położony jest w samym Centrum Berlina, na rzece Sprewie i jest jednym z najbardziej znanych kompleksów muzealnych na całym świecie. Obejmuje Muzeum Bodego, Muzeum Pergamońskie, Nowe Muzeum, Starą Galerią Narodową oraz Stare Muzeum. Jeśli nawet nie będziesz mieć czasu na odwiedzenie wszystkich wystaw, postaraj się zobaczyć obiekt choćby z zewnątrz, gdyż jest on niezwykle ciekawy architektonicznie. Samo zlokalizowanie obiektów na rzece robi wrażenie. 

Brama Branderbuska

Brama to nie tylko obiekt ciekawy architektonicznie. Pochodząca z XVIII wieku budowla, stała się symbolem historii, którą większość z nas dobrze pamięta. W okresie podziału Niemiec na RFN i NRD znalazła się w środku obszaru granicznego, a przejście przez nią nie było możliwe. Po upadku Muru Berlińskiego, stała się symbolem wolności i pokoju. Symbol ten jest dla Niemców na tyle ważny, że został umieszczony na rewersach 10, 20 i 50eurocentowych monet. 

Katedra św. Piotra i Najświętszej Marii Panny w Kolonii

W obliczu zniszczenia Notre-Dame świat jeszcze bardziej docenia takie zabytki. Budowa katedry zaczęła się w XIII wieku i trwała ponad 660 lat! Kościół, który ma 157 metrów wysokości przez długi czas był najwyższym budynkiem świata. W katedrze znajduje się 24tonowy dzwon, który jest największym dzwonem świata, uruchamia się go tylko w najważniejsze święta. Katedra jest dla Niemców bardzo symboliczna, przetrwała wojnę tylko z nielicznymi uszkodzeniami, mimo, że całe miasto było zrównane z ziemią. Zabytek odwiedza około 6 milionów turystów rocznie. 

Zamek w Neuschwanstein

Położony w Alpach Bawarskich zamek słusznie zwraca uwagę i budzi podziw. Ta XIX wieczna budowla to jeden z najpiękniejszych tego typu obiektów w Europie. Turyści nazywają go zamkiem Disneya, niektórzy twierdzą, że do złudzenia przypomina zamek z filmowej czołówki.

 

Drezno 

Co zobaczyć w Dreźnie? Drezno! Ilość zabytków, pięknych i ciekawie położonych budowli jest tak duża, że trudno skupić się na kilku obiektach. Drezno warto traktować jako całość, przechadzając się ulicami tego miasta nie trudno o zachwyt. Nie bez powodu mówi się o nim „barkowe miasto”, gdyż znajduje się w nim wiele zabytków w tego okresu. Do najważniejszych pamiątek historii należą: 800letni zamek rezydencyjny, Pałac Pillnitz, kościoły Frauenkirche Hofkirche oraz Pałac Japoński. 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!