W Niemczech coraz bezpieczniej

Niemcy dobrze radzą sobie z koronawirusem. Niemiecki rząd łagodzi obostrzenia. To dobra informacja zwłaszcza dla tych opiekunek, które obawiały się wyjazdu. Warto wiedzieć, że do Niemiec można bezpiecznie pojechać, a potem bezpiecznie wrócić do kraju. 

W Niemczech już stabilnie

Media podają, że sytuacja w Niemczech się stabilizuje. Zmniejszyła się dobowa liczba zgonów, za to więcej jest ozdrowieńców. Co ważne, mniejsza liczba zgonów to nie incydent, ale utrzymująca się od jakiegoś czasu tendencja. W Niemczech w tej wyższa jest liczba tych, którzy wyzdrowieli niż, liczba nowych chorych.

Wraca normalność

Niemiecki rząd powoli wprowadza zmiany, które mają przywrócić normalne funkcjonowanie. Już po majówce dzieci wrócą do szkół. Powrót ten będzie rozłożony „na raty”, sytuacja nieco różni się w poszczególnych landach, ale ogólne tendencje są pocieszające – według tego, co ogłosiła Angela Merkel na konferencji wynika m.in., że już otwarte są sklepy o powierzchni do 800 metrów kwadratowych działające w każdej branży. Noszenie maseczek nie jest obowiązkowe, ale władze zalecają, żeby z nich korzystać.

Niebawem będzie łatwej

Po majówce życie w Niemczech będzie łatwiejsze. Prawdopodobnie od 4 maja będzie można już nie tylko posłać dzieci do szkoły i robić zakupy różnego rodzaju, ale także korzystać z usług, w tym z usług fryzjera i kosmetyczki. Niemieckie władze podkreślają, że zależy im na tym,  żeby życie wróciło do normy, ale powoli i małymi krokami. Zaznaczają, iż trzeba pamiętać, że koronawirus zostanie z nami na stałe, spokojniej będziemy mogli odetchnąć dopiero wtedy, kiedy powstanie szczepionka. 

Czego nadal nie wolno? 

Nadal nie można zacierać dystansu, obowiązują restrykcje mówiące o bezpiecznej odległości, należy zachować dystans 1,5 m. Do końca sierpnia istnieje zakaz organizowania imprez masowych, oznacza to, że odwołane są np. koncerty czy duże imprezy sportowe, nie będziesz więc mogła wziąć w takich udziału. Funkcjonują ograniczenia w podróżowaniu, a nawet w przemieszczaniu się między landami, tu jednak należy podkreślić, że ograniczenia nie dotyczą dojazdu do pracy. Do Niemiec można więc pojechać i można wrócić.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!