Myślami jesteś już w domu, już witasz się z bliskimi, zasypiasz we własnym łóżko. Ostatni dzień zlecenia to dzień wielkiej radości, zapowiedź zasłużonego odpoczynku. Nie możesz jednak zapominać, że nadal jesteś w pracy.

Myślami jesteś już w domu, już witasz się z bliskimi, zasypiasz we własnym łóżko. Ostatni dzień zlecenia to dzień wielkiej radości, zapowiedź zasłużonego odpoczynku. Nie możesz jednak zapominać, że nadal jesteś w pracy. Ostatni dzień zlecenia nie jest wcale mniej ważny niż wszystkie inne, a obowiązków jest cała masa.

Dzień jak co dzień

Jeśli chodzi o zakres obowiązków, to ostatni dzień niczym nie różni się od pozostałych. Tego dnia, jak każdego innego, powinnaś zajmować się podopiecznym i gospodarstwem domowym. Senior nie powinien odczuć, że myślami jesteś już w innym miejscu, poświęć mu czas i uwagę.

Przekazanie obowiązków

W ostatnim dniu pracy najważniejsze jest przekazanie swoich obowiązków zmienniczce. Czasem zdarza się, że opiekunki widzą się osobiście i mają trochę czasu, żeby przekazać sobie informacje, to bardzo ułatwia pracę. Zazwyczaj jednak nie ma takiej możliwości. Nie oznacza to jednak, że opiekunki nie mogą wymienić informacji. Możesz przecież spisać najważniejsze dane dotyczące opieki nad seniorem. Informacje dotyczące przyjmowania leków czy inne „twarde dane” zapewne przekaże twojej zmienniczce rodzina lub koordynator, Ty jednak możesz dodać coś od siebie. Spisanie tego, co lubi podopieczny, jakie są jego zwyczaje i oczekiwania bardzo ułatwi pracę twojej następczyni.

Spakuj się

Pakowanie warto zacząć minimum kilka dni przed wyjazdem, jednak ostatniego dnia warto sprawdzić czy wszystko co potrzebne jest już w walizce: dokumentny, telefon, ładowarka, ubrania, kosmetyki, rzeczy osobiste. Przegląd walizki pomoże ocenić czy niczego w niej nie brakuje.

Posprzątaj

Zostaw miejsce, w którym mieszkałaś (swój pokój/część domu) przynajmniej w takim stanie, w jakim go zastałaś. Posprzątaj i zabierz wszystkie rzeczy osobiste. Od teraz to miejsce będzie domem innej osoby, a ona na pewno nie chciałaby znaleźć tam np. twojej bielizny. Co można zostawić na szteli? Np. polskie książki czy gazety. Jeśli nie chcesz wieźć ich do Polski, ułóż je w widocznym miejscu, może twoja zmienniczka będzie miała czas i ochotę na lekturę w ojczystym języku.

Pożegnania i powitania

Będąc jedną nogą w domu, nie zapomnij o pożegnaniu z seniorem i jego rodziną. W miłym tonie jest podziękowanie za wspólnie spędzony czas.

Przygotuj się też na spotkanie z najbliższymi. Na pewno będzie im miło, gdy przywieziesz dla nich jakieś drobne upominki. Polecamy niemieckie kosmetyki, które mają świetną jakość i słodycze, które są naprawdę bardzo dobre.

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!