Dobra sztela – jak czytać ogłoszenia o pracy w Niemczech?

Opiekunki osób starszych powinny dbać o to aby trafić na „dobrą sztelę”. Czym jest dobra sztela? Jak szukać odpowiednich dla siebie miejsc pracy? Jak czytać ogłoszenia? W dzisiejszym wpisie podpowiemy na co zwrócić uwagę szukają pracy jako opiekunka seniora. 

Dobra sztela z dobrym zarobkiem

Motywację do pracy można mieć różną, nie ma jednak ludzi, którzy pracują wyłącznie dla idei. Wynagrodzenie jest ważnym elementem pracy, który ma duży wpływ na naszą satysfakcję z wykonywanego zajęcia. Wszyscy chcemy być wynagradzani za wysiłek jaki wkładamy w  codzienne obowiązki. Czytając ogłoszenia o pracy zwrócić uwagę nie tylko na wysokość wynagrodzenia, ale także na to, czy podana kwota to kwota netto czy brutto, czy będziesz musiała odprowadzić od niej podatek lub pokryć jakieś koszty, np. koszt dojazdu, z własnej kieszeni.

Zwróć również uwagę na to, czy pensja to jedyna wynagrodzenie, jakie otrzymasz. Niektóre wyjazdy wiążą się z dodatkowymi premiami, warto o tym pamiętać kalkulując zysk z wyjazdu.

Stan zdrowia podopiecznego

Na satysfakcję z pracy wpływa również ilość obowiązków, a ta często zależy od stanu zdrowia podopiecznego. Przeglądając ogłoszenia o pracy, skup się wiec na informacjach, które dotyczą tej kwestii. W jakim stopniu senior jest samodzielny, jakiej opieki wymaga? Dowiedz się na jakie choroby choruje pacjent i zdobądź o nich jak największą wiedzę. Postaraj się zorientować jak mogą przebiegać, żebyś wiedziała co Cię czeka nie tylko w dniu przyjazdu, ale również kilka tygodni później. 

Rodzina

Nie bez znaczenia jest to, z kim pracujemy. Rodzina seniora może być bardzo pomocna i wspierająca, ale może okazać się też bardzo wymagająca i nieprzychylna. Trudno to oczywiście przewidzieć, warto jednak pytać inne opiekunki, np. na forach internetowych czy w grupach tematycznych w mediach społecznościowych czy zaznają tego konkretnego podopiecznego i jego bliskich. Przy odrobinie szczęścia trafisz na kogoś, kto już pracował dla tej rodziny. 

Bezpieczeństwo zatrudnienia 

Nawet najlepsza sztela, z przemiłym podopiecznym, wspierającą rodziną i obiecywanym wysokim wynagrodzeniem, okaże się nieodpowiednia, jeśli finalnie okaże się, że padłaś ofiara oszustwa. Aby tego uniknąć, rozsądnie wybieraj pracodawcę. Najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie poprzez zaufaną agencję. 

Warunki 

W pracy opiekunki ważne są także ogólne warunki pracy. Czytając ogłoszenie, zwróć uwagę na to czy senior mieszka w domu, czy w mieszkaniu, czy będziesz miała własny pokój, a może całą część domu z własną łazienką, czy w domu mieszka tylko senior, czy ktoś jeszcze. W niektórych ogłoszeniach możesz znaleźć informacje o dodatkowych udogodnieniach, np. możliwości korzystania z samochodu czy przerwach w pracy. Zwracając uwagę na te wszystkie elementy, masz dużą szansę trafić na sztelę, z której będziesz zadowolona.

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!