Zastanawiasz się czy warto zostać opiekunką do osób starszych? Oczywiście! Powodów jest wiele, dziś prezentujemy najważniejsze z nich.

Zastanawiasz się czy warto zostać opiekunką do osób starszych? Oczywiście! Powodów jest wiele, dziś prezentujemy najważniejsze z nich.

Powód pierwszy  – możesz pomagać

Lubisz ludzi? Czujesz chęć niesienia pomocy innym? Bycie potrzebnym jest dla Ciebie ważne? To idealna praca dla Ciebie. W pracy opiekunki będziesz miała okazję wykazać się opiekuńczością, troską i czułością.

Powód drugi – zarobki

Jednym z największych plusów pracy w charakterze opiekuna jest wysokie wynagrodzenie. Opiekunki zarabiają minimum 1.200 – 1.300 Euro netto miesięcznie. Do tego dochodzą premie, bonusy, nagrody. Koszt utrzymania w Niemczech jest praktycznie zerowy, gdyż opiekunka nie ponosi kosztów zamieszkania, dojazdu czy wyżywienia. Oznacza to, że opiekunka zarabia minimum 5.000 – 6.000 zł netto miesięcznie i prawie całość może odłożyć, gdyż na miejscu nie ma wydatków.

Powód trzeci – rozwój zawodowy i osobisty

Kolejną ogromną zaletą wyjazdów do pracy w charakterze opiekunki jest możliwość rozwoju. Dzięki nowej pracy możesz poznać lub podszkolić język, a także zdobyć nowe umiejętności. Nie tylko nauczysz się wykonywać zabiegi higieniczne, możesz również rozwinąć u siebie empatię i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka.

Dla wielu opiekunek wyjazd jest też okazją, aby w końcu zrobić coś, co od dawna planowały, np. kurs prawa jazdy.

Powód czwarty – poznawanie nowych miejsc

Wiele z naszych opiekunek nigdy wcześniej nie wyjeżdżało za granicę, dla niektórych wyjazd do pracy to w ogóle pierwszy wyjazd poza miejsce zamieszkania. Choć na początku towarzyszy im strach, to później bardzo chwalą sobie możliwość zobaczenia kawałka świata, poznania obcego kraju i jego kultury.

Powód piąty – opiekunka osób starszych to zawód przyszłości

Opiekunka osób starszych to jeden z zawodów, które uznaje się za „zawody przyszłości”. Społeczeństwo na całym świecie się starzeje, osób starszych przybywa i będą one potrzebowały opieki. Zawód opiekunki będzie więc coraz bardziej potrzebny, także  w Polsce. Mając doświadczenie łatwiej będzie Ci za kilka lat znaleźć pracę w kraju, bez konieczności wyjeżdżania.

Powód szósty – Niemcy są super!

Zawód opiekunki możesz wykonywać w różnych krajach, także w Polsce. Dlaczego warto wybrać się akurat do Niemiec? Niemcy to kraj sąsiadujący z Polską, a więc odległość od miejsca zamieszkania będzie stosunkowo niewielka, zwłaszcza jeśli mieszkasz w Polsce Zachodniej. Zarobki w Niemczech są bardzo dobre, a opiekunki z Polski są w Niemczech bardzo cenione. Poza tym Niemcy to piękny, bogaty kulturowo kraj, który po prostu warto zobaczyć.

Powód siódmy – rodzina Cię doceni

Najpierw zajmowałaś się dziećmi i domem. Potem rodzicami i teściami. Potem dzieci dorosły, a na świat przyszły wnuki. Jeśli całe życie kimś się opiekujesz, praca opiekunki jest dla Ciebie idealna. Będziesz robić prawie to samo co w domu i w końcu twoja praca będzie wynagradzana. A rodzina, która przez jakiś czas będzie musiała radzić sobie bez Ciebie, w końcu zobaczy jak wielką pracę wykonujesz na co dzień. A Ty, po latach bycia dla kogoś, w końcu poczujesz, że zrobiłaś coś dla siebie!

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!