10 pomysłów na niezobowiązujący prezent dla seniora

Mieszkacie razem, znacie się już jakiś czas i jesteście sobie na swój sposób bliscy – senior na pewno ucieszy się, gdy przygotujesz dla niego na święta jakąś drobną niespodziankę. Prezent dla seniora powinien być raczej niezobowiązujący, zwłaszcza, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że podopieczny nie będzie miał nic dla Ciebie. Drobiazg w przyzwoitej cenie nie powinien wprawić go w zakłopotanie, dlatego też poznajcie nasze pomysły na drobny upominek.

1. Organizer na leki
Seniorzy przyjmują masę leków, niektóre biorą dwa razy dziennie, niektóre tylko rano, inne tylko wieczorem, jeszcze inne w południe. Organizer na leki to bardzo przydatny gadżet, który ułatwi życie nie tylko podopiecznemu, ale i opiekunce.  Jest to prezent praktyczny, tani i łatwo dostępny. Ceny organizerów zaczynają się już od kilku złotych.

2. Zdjęcie najbliższych
Senior na pewno ucieszy się z tego, że będzie mógł spoglądać na swoich najbliższych. Zdjęcie w ramce zawsze jest trafionym prezentem. Żeby przygotować taki podarunek, musisz poprosić o pomoc najbliższych podopiecznego. Poproś o wspólne zdjęcie dzieci seniora z rodzinami, jeśli nie uda Ci się takiego zdobyć, możesz wykonać kolaż ze zdjęć znalezionych w domu podopiecznego.  Ramkę kupisz za już kilka – kilkanaście złotych.

3. Ciepły koc lub koc elektryczny
Starszym osobom często dokucza chłód. Senior na pewno ucieszy się z ciepłego koca lub koca elektrycznego, którym można otulić się w zimowe wieczory. Kupując koc musisz się liczyć z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych.

4. Talia kart
Prawie każdy senior w młodości grał w gry karciane. Talia kart zapewni Wam zajęcie na długie zimowe wieczory i pozwoli wrócić myślami do czasów młodości. Mała rzecz, a cieszy – często kosztuje nie więcej niż kilkanaście złotych.

5. Bidon lub kubek z ustnikiem
Prezent idealny dla seniorów, zwłaszcza tych, którzy są w na tyle kiepskiej kondycji, że trudno im usiąść. Z bidonu lub kubka z ustnikiem łatwiej jest się napić, niż ze szklanki. W przypadku takiego upominku możesz wybrać bidon dla dzieci – powinien być lekki i poręczny. Produkty przeznaczone dla dzieci mają często antypoślizgowe nakładki, a więc nie wyślizgują się z rąk. Ceny kubków zaczynają się już od kilku złotych.

6. Ciepłe skarpety
Przydadzą się każdemu, także seniorowi. Możesz kupić także skarpety bezuciskowe, które nie blokują przepływu krwi, co jest bardzo istotne dla osób ze schorzeniami kardiologicznymi. Taki upominek to niewielki wydatek, jest za to bardzo przydatny.

7. Taca do serwowania posiłków
Seniorzy często nie opuszczają łóżka – nie tylko w nim śpią i odpoczywają, ale także jedzą posiłki. Podopiecznemu będzie wygodniej, gdy ustawisz talerz i kubek na tacy. Dodatkowo szansa na ubrudzenie pościeli zmaleje. Tacę kupisz już za około kilkanaście złotych.

8. Przystawka do telefonu
Urządzenie służy jako dodatek do telefonu stacjonarnego, pozwala na umieszczenie w nim 16 zdjęć lub znaków graficznych, które przypisuje się do numerów telefonów. Dotknięcie wybranego przycisku pozwala połączyć się z przypisanym do niego numerem. Przyciski są duże i są między nimi duże odstępy, urządzenie jest proste w obsłudze i kosztuje kilkadziesiąt złotych.

9. Herbata lub słodycze
To bardzo uniwersalne prezenty, które ucieszą każdego. Kupisz je bez trudu przy okazji zakupów spożywczych. Możesz również sama przygotować mieszankę herbat lub upiec świąteczne ciasteczka.

10. Coś z Polski
Jeśli senior okazuje zainteresowanie krajem, z  którego przyjechałaś, możesz przywieźć mu w prezencie coś z Polski. Sprawdzą się zarówno drobiazgi typu magnez na lodówkę, jak i polskie produkty spożywcze.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!