10 pomysłów na niezobowiązujący prezent dla seniora

Mieszkacie razem, znacie się już jakiś czas, jesteście sobie w jakiś sposób bliscy. Senior na pewno ucieszy się, gdy przygotujesz dla niego na święta jakiś upominek. Prezent dla seniora powinien być raczej niezobowiązujący, zwłaszcza, że prawdopodobne jest, iż senior nie będzie miał nic dla Ciebie. Drobiazg w przyzwoitej cenie nie powinien wprawić go w zakłopotanie. Poznajcie nasze pomysły!
 
 
1.Organizer na leki
 
Seniorzy przyjmują masę leków. Niektóre biorą dwa razy dziennie, niektóre tylko rano, inne tylko wieczorem, jeszcze inne w południe. Organizer na leki to bardzo przydatny gadżet, który ułatwi życie nie tylko podopiecznemu, ale i opiekunce.  Jest to prezent praktyczny, tani i łatwodostępny. Ceny organizerów zaczynają się już od kilku złotych. 
 
2.Zdjęcie najbliższych
 
Senior na pewno ucieszy się z tego, że będzie mógł spoglądać na swoich najbliższych. Zdjęcie w ramce zawsze jest trafionym prezentem. Żeby przygotować taki podarunek, musisz poprosić o pomoc najbliższych podopiecznego. Poproś o wspólne zdjęcie dzieci seniora z rodzinami, jeśli nie uda Ci się takiego zdobyć, możesz wykonać kolaż ze zdjęć znalezionych w domu podopiecznego.  Ramkę kupisz za kilka-kilkanaście złotych. 
 
3.Ciepły koc lub koc elektryczny
 
Starszym osobom często dokucza chłód. Senior na pewno ucieszy się z ciepłego koca lub koca elektrycznego, którym można otulić się w zimowe wieczory.  Kupując koc musisz się liczyć z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych. 
 
4.Talia kart
 
Prawie każdy senior w młodości grał w gry karciane. Talia kart zapewni Wam zajęcie na długie zimowe wieczory i pozwoli wrócić myślami do czasów młodości.  Mała rzecz, a cieszy , kosztuje nie więcej niż kilka-kilkanaście złotych. 
 
5.Bidon lub kubek z ustnikiem
 
Prezent idealny dla seniorów, zwłaszcza tych, którzy są w na tyle kiepskiej kondycji, że trudno im usiąść. Z bidonu  lub kubka z ustnikiem łatwiej jest się napić niż ze szklanki. Możesz wybrać bidon… dla dzieci. Powinien być lekki i poręczny. Produkty przeznaczone dla dzieci mają często antypoślizgowe nakładki, nie wyślizgują się z rąk. Ceny kubków zaczynają się już od kilku złotych.
 
6.Ciepłe skarpety
 
Przydadzą się każdemu, także seniorowi. Możesz kupić także skarpety bezuciskowe, które nie blokują przepływu krwi, co jest bardzo istotne dla osób ze schorzeniami kardiologicznymi. Taki upominek jest wart kilka-kilkanaście złotych.
 
7.Taca do serwowania posiłków
 
Seniorzy często nie opuszczają łóżka. Nie tylko w nim śpią i odpoczywają, ale także jedzą posiłki. Podopiecznemu będzie wygodniej, gdy ustawisz talerz i kubek na tacy. Dodatkowo szansa na ubrudzenie pościeli zmaleje.  Tacę kupisz już za około kilkanaście złotych. 
 
8.Przystawka do telefonu
 
Urządzenie służy jako dodatek do telefonu stacjonarnego, pozwala na umieszczenie w nim 16 zdjęć lub znaków graficznych, które przypisuje się do numerów telefonów. Dotknięcie wybranego przycisku pozwala połączyć się z przypisanym do niego numerem. Przyciski są duże i są między nimi duże odstępy. Urządzenie jest proste w obsłudze, kupisz je już od około 30 zł. 
 
9.Herbata lub słodycze
 
To bardzo uniwersalne prezenty, które ucieszą każdego. Kupisz je bez trudu przy okazji zakupów spożywczych.  Możesz również sama przygotować mieszankę herbat lub upiec świąteczne ciasteczka.
 
10.Coś z Polski
 
Jeśli senior okazuje zainteresowanie krajem, z  którego przyjechałaś, możesz przywieźć mu w prezencie coś z Polski. Sprawdzą się zarówno drobiazgi typu magnez na lodówkę, jak i polskie produkty spożywcze. 
Szybki kontakt!
+
Wyślij!