Ćwiczenia – na zdrowie kręgosłupa!

Zgodnie z zapowiedzią przedstawiamy dziś kilka podstawowych ćwiczeń wzmacniających kręgosłup. O ich skuteczności decyduje zawsze systematyczność i precyzyjność wykonywania. Podstawową zasadą bezpieczeństwa jest brak bólu. Jeśli podczas ćwiczenia odczuwamy ból lub dyskomfort, należy je przerwać i skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Nigdy nie wykonujemy ćwiczeń na siłę.

Najprostszą formą takiej gimnastyki może być dokładne rozciąganie kręgosłupa i kończyn lub wykonywanie przeprostu kręgosłupa poprzez wgniatanie wyprostowanych pleców w ścianę. Inną propozycją jest wykonywanie krążeń biodrami. Dla zdrowia kręgosłupa ważny jest również stan naszych mięśni brzucha. Dlatego wykonywanie najprostszych brzuszków lub chociażby napinanie i rozluźnianie mięśni brzucha może je wzmocnić, a tym samym odciążyć nasze plecy.

W dbaniu o kondycję kręgosłupa najważniejsza jest systematyczność. Regularne poświęcanie choćby 15 minut dziennie na ćwiczenia jest najlepszą profilaktyką bólu pleców. Do dzieła! 🙂

Szybki kontakt!
+
Wyślij!