Opiekunko kończy Ci się zlecenie i wracasz do Polski? To świetna okazja, aby zrobić zakupy!

Kończy Ci się zlecenie i wracasz do Polski? To świetna okazja, aby zrobić zakupy! Słodycze, kawy, alkohole, kosmetyki i artykuły drogeryjne oraz chemia gospodarstwa domowego zaskoczą Cię wysoką jakością i niskimi cenami. Możesz zrobić zakupy dla siebie i przywieźć prezenty najbliższym.

Słodycze i kawa

Kończąc pobyt w Niemczech warto odwiedzić choćby najbliższy supermarket. W ofercie większości niemieckich sklepów znajdziesz słodycze marek takich jak Moser Roth, Zetti, Rübezahl, Alpia, Schmidt czy Berggold, mają naprawdę świetne czekolady, których niestety nie można kupić w Polsce. Kupując słodycze warto też zwrócić uwagę na produkty takich popularnych marek jak Ferrero czy Haribo, gdyż oferta tych producentów na rynku niemieckim jest dużo szersza niż w Polsce.

Na liście słodkości na pewno powinny znaleźć się czekolady i żelki, my proponujemy jeszcze deser grabower küsschen (ciepłe lody) i regionalne niemieckie wyroby cukiernicze, np. klaben czyli tradycyjną niemiecką struclę z dużą ilością masła i rodzynek. Choć produkt ten kojarzy się z Bożym Narodzeniem, w wielu miejscach można go kupić przez cały rok.

Słodycze smakują najlepiej jako dodatek do kawy, a tę również warto w Niemczech kupować. Jacobs i Lavazza są w Niemczech nie tylko tańsze ale jak sądzą niektórzy, także smaczniejsze. Ta teoria dotyczy także łakoci, a niektórzy uważają nawet, że niemiecka cola jest smaczniejsza niż ta, którą kupujemy w Polsce. Czy to prawda? Najlepiej sprawdzić osobiście.

Kosmetyki i produkty drogeryjne

Drugą grupą produktów, w które warto zainwestować są kosmetyki i produkty drogeryjne. Wystarczy odwiedzić znaną  sieciową drogerię, aby zaopatrzyć się w kosmetyki o dobrym składzie, za które zapłacisz naprawdę niewiele. Choć w Polsce działają te same sieci drogeryjne, to oferta w naszym kraju jest dużo uboższa, a kosmetyki często mają inny skład!

Co kupować? Kremy, szampony, produkty do kąpieli i pielęgnacji jamy ustnej oraz produkty dla dzieci. Oprócz tego tzw. kolorówkę, czyli kosmetyki do makijażu, np. tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki i pomadki. Bez trudu znajdziesz na drogeryjnych półkach kosmetyki z naturalnym składem, bez parabenów i innych szkodliwych substancji.

Chemia gospodarcza

„Chemia z Niemiec” to w Polsce bardzo znane hasło. Od lat w Polsce można kupić produkty przywiezione zza zachodniej granicy. I choć już dłuższy czas oferta produktów chemii gospodarstwa domowego w Polsce i w Niemczech jest bardzo zbliżona, to nadal warto kupować chemię w Niemczech. Dlaczego? Bo jest dobra i tania. Nawet najtańsze produkty z oferty własnej supermarketów mają bardzo dobre opinie, są skuteczne, a stosunek jakości do ceny jest bardzo dobry. Co kupować? Właściwie wszystko. Proszki i płyny do prania, płyny do płukania tkanin, żele, płyny i mleczka do sprzątania kuchni i łazienki.

Odzież i obuwie

W Niemczech możesz kupić ubrania i buty takich marek, które w naszym kraju są niedostępne. A jeśli chcesz kupić odzież znanej i lubianej przez siebie marki, to z dużym prawdopodobieństwem kupisz ją taniej. Zwłaszcza jeśli uda Ci się zrobić zakupy w trakcie trwania sezonowych wyprzedaży.

Elektronika

Szukasz nowego telefonu, albo chcesz kupić tablet? Nie wahaj się zrobić tego w Niemczech. Oferta jest szeroka, a ceny przystępne. Różnica w cenie jest wynikiem niskiej marży w niemieckich sklepach.

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!