5 rzeczy, które ułatwiają pracę w charakterze opiekunki osób starszych

Praca w charakterze opiekunki osób starszych bywa trudna. Na opiekunie ciąży ogromna odpowiedzialność. Opiekunka powinna nie tylko potrafić zająć się seniorem, ale także zadbać o siebie. Tylko taka postawa sprawi, że nie będzie czuła się przytłoczona obowiązkami i tęsknotą za domem, zachowa zdrowie i radość życia. Dziś podpowiadamy co robić, aby praca opiekunki była jeszcze łatwiejsza.

Legalna praca
Mimo tego, że opiekunki seniora bez trudu mogą znaleźć zatrudnienie w legalnie działających firmach, które gwarantują umowę, ubezpieczenie i wysokie wynagrodzenie, część opiekunek decyduje się wyjechać do pracy nielegalnie. Takie wyjazdy wiążą się z dużym stresem. Opiekunka przez cały czas trwania zlecenia musi mierzyć się z lękiem o to, co się stanie jeśli zachoruje, jeśli będzie potrzebowała pomocy medycznej lub jeśli ktoś zgłosi, że pracuje nielegalnie. Aby uniknąć niepotrzebnego stresu wystarczy podjąć współpracę z firmą, która gwarantuje legalne zatrudnienie. Do takich firm należy firma GoWork, która gwarantuje legalną pracę na jasnych zasadach oraz wsparcie koordynatora. Opiekunce zostaje już tylko wykonywanie pracy, to duże ułatwienie.

Brak bariery językowej
Jednym z podstawowych źródeł stresu opiekunek jest brak znajomości języka lub brak jego biegłości. I choć wiele zleceń można obsłużyć z podstawowym niemieckim, to faktem jest, że im lepsza znajomość języka, tym łatwiejsza i przyjemniejsza staje się praca. Znajomość niemieckiego ułatwia też funkcjonowanie w obcym kraju. Znając język łatwiej zrobić zakupy, poprosić o informację, skorzystać z komunikacji czy załatwić sprawę w urzędzie. Firma GoWork dba o to, aby zatrudniane przez nią opiekunki nie musiały martwić się brakiem znajomości języka i organizuje kursy językowe. Na taki kurs dobrze jest zapisać się zwłaszcza przed pierwszym wyjazdem.

Work balance
Aby praca dawała satysfakcję, trzeba znaleźć balans między obowiązkami i odpoczynkiem. Znalezienie złotego środka umożliwia regenerację i pozwala utrzymać poziom energii potrzebny na zleceniu. Nikt nie jest w stanie pracować bez przerwy. Praca opiekunki, ze względu na swoją specyfikę, wymaga umiejętności zarządzania czasem i znajdowania chwil na odpoczynek. Opiekunka, która będzie zmęczona będzie miała trudności z wykonywaniem obowiązków, dlatego tak ważne jest, aby pamiętać o sobie. To zdecydowanie ułatwia pracę.

Pamiętanie o korzyściach
Praca opiekunki to okazja nie tylko do zarabiania pieniędzy, ale także do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Będąc na zleceniu korzystaj z niego jak tylko możesz. Poznawaj kraj, język, ludzi. Gdziekolwiek jesteś, chłoń otoczenie. W obcym miejscu dociera do nas dużo obcych bodźców – słyszymy inny język i inną muzykę, widzimy inne otoczenie, inne budowle i zabytki, próbujemy nowych dań. Myślenie o pracy jak o szansie na poznawanie świata zdecydowanie ułatwia jej wykonywanie.

Wsparcie
Zdarzają się momenty, w których wiemy, że nie poradzimy sobie z trudnościami w pojedynkę. W takich sytuacjach trzeba umieć prosić o pomoc. Decydując się na zatrudnienie w GoWork masz pewność, że jeśli napotkasz na sytuację, której nie potrafisz rozwiązać, możesz liczyć na wsparcie koordynatora. Bardzo ważne jest też bycie w kontakcie z innymi opiekunami, którzy mierzą się z podobnymi trudnościami. Wsparcie osób, które mają podobne problemy jest niezastąpione i bardzo ułatwia pracę.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!